FOÇA-İZMİR GEMİ SEFERLERİ, 4 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Foça’ya her hafta sonu karşılıklı gemi seferleri düzenliyor.

Son teknoloji gemilerle donattığı filosuyla deniz ulaşımında önemli hamleler gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, dış körfezde Foça’dan başlayan vapur seferlerine yeni sezonda da devam ediyor. Özellikle tatilcilerin dört gözle beklediği Foça seferleri, 4 Haziran Cumartesi günü başlıyor.

Denizyolu ulaşımının Foça açısından önemli bir yatırım ve çok önemli bir hizmet olduğunu hatırlatan Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, ‘İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Foça, geçmişten günümüze bir denizci kenti olma kimliğini sürdürüyor. Bu uygulama, Foça’mızın kalkınması için güzel bir hizmet. Vatandaşlarımız geçen sezonda olduğu gibi bu yaz sezonunda da deniz yoluyla keyifli bir seyahat gerçekleştirebilecekler’ dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Milletvekili Sındır, “çiftçi borçlarının binde beşi tefeci faiziyle yapılandırılıyor”

FOÇA-İZMİR GEMİ SEFERLERİ, 4 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Foça Belediyesi’nin rıhtımında yeni gemilere uygun yapılanma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi,  hafta sonu tatilini bu güzel ilçede geçirmek isteyen İzmirliler için Cumartesi ve Pazar günleri karşılıklı iki sefer düzenleyecek. Seferler Karşıyaka’dan sabah saat 08.00’de ve 16.00’da Karşıyaka-Konak-Foça güzergâhı ile yapılacak. Foça’dan kalkışlar ise 10.30 ile 18.30’da gerçekleştirilecek.

FOÇA-İZMİR GEMİ SEFERLERİ, 4 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Foça seferlerinin ücretleri tam 12 TL, öğrenci 8 TL, öğretmen 10 TL olarak belirlendi. İzmirliler Foça seferleri için de ‘İzmirim’ kartı kullanacak. İskelelerde bulunan turnikelerdeki validatörler, Foça’ya gidiş için belirlenen ücretleri ‘İzmirim’ karttan alacak. 65 yaşını doldurmuş vatandaşların kullandığı seyahat kartları, bu yolculuk için geçerli olmayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.