Eski milli atlet Safter Karabağlı Buca’da unutulmadı

Buca Belediyesi çalışanı, eski milli atlet Safter Karabağlı Buca’da unutulmadı. Geçtiğimiz Kasım ayında geçirdiği kalp krizi sebebiyle hayata gözlerini yuman eski milli atlet Safter Karabağlı, ismine düzenlenen Halk Koşusu ile anıldı. Hasanağa Parkı’nda düzenlenen koşuya Karabağlı’nın ailesi, sporcu arkadaşları, öğrencileri ve sevenleri adeta akın etti. Buca Belediyesi, Buca Kent Konseyi ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Halk Koşusunda bayanlar ve erkekler 4 ayrı kategoride kıyasıya yarıştı. Yarışmalarda birinci olanlara çeyrek altın, ikinci ve üçüncülere madalya ve kupa, tüm katılımcılara ise madalya verildi. Yarışmaların startını veren Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Safter Karabağlı, kendisinin de örnek aldığı devrimciler gibi 100 metreyi iyi koşan bir devrimciydi. Umuyorum sizler de kalan metreleri onun hızında koşarsınız” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP KONAK’TAN GENÇ ASLI’YA ANMA TÖRENİ

İzmirliler, demokrasi aşığı Bucalı milli atlet Safter Karabağlı’yı unutmadı. Geçtiğimiz Kasım ayında geçirdiği kalp krizi sebebiyle 64 yaşında hayatını kaybeden Buca Belediyesi çalışanı ve eski milli atlet Safter Karabağlı düzenlenen Halk Koşusu ile anıldı. Hasanağa Parkı’nda düzenlenen Halk Koşusuna, milli atletin sporcu arkadaşları ile 7’den 77’ye sevenleri yoğun ilgi gösterdi. Buca Belediyesi, Buca Kent Konseyi ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Halk Koşusu öncesi Safter Karabağlı için anma töreni düzenlendi. Törene Karabağlı’nın hayat arkadaşı Zeynep Karabağlı ile Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın yanı sıra CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, Türkiye Atletizm Federasyonu eski Başkanı Semra Aksu, Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Şebnem Tabak, Konak Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Serpil Güngör, İnsan Hakları Vakfı İzmir Temsilcisi Prof. Dr. Veli Lök ile milli atletin sevenleri yoğun katılım gösterdi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İÇİN DAYANIŞMA ZİYARETLERİ

Eski milli atlet Safter Karabağlı Buca’da unutulmadı

“Umarım ondan kalan devrimci adımları onun hızında tamamlarsınız”

İlçede yaşayan gençlere sporu sevdirmek ve onların hayatlarına vazgeçilmez bir unsur olarak sporu katmak için ciddi bir mücadele verdiklerini söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Safter Karabağlı’nın rahmetli babası ile de iyi bir dost olduğunu ve bu kente büyük emekleri olduğunu belirtti. Başkan Piriştina, “Her spor etkinliği Buca Belediyesi’ni ve bizleri heyecanlandırıyor. Fakat bu organizasyonun şahsım adına farklı bir anlamı var. Rahmetli Safter Karabağlı ile hem özel hayatımda hem de bu görevi aldığımda bu kente bir şeyler katmak için çalışmış biri olarak bugün biraz daha duygusalım.

Bu haber ilgini çekebilir ->  İngiltere Prensi hayatını kaybetti!

Bu organizasyon niceliği ve niteliği bakımından bugün ve bundan sonra tekrarlarında ona yakışacak şekilde olacaktır. O, kendisinin de hep örnek aldığı devrimciler gibi bu 100 metreyi iyi koşan bir devrimciydi. Bundan sonra umuyorum buradakiler kalan metreleri onun hızında koşarlar” diye konuştu.

Törende konuşan Türkiye Atletizm Federasyonu eski Başkanı Semra Aksu ise sporcu arkadaşı milli atlet Safter Karabağlı’yı ismine düzenlenen bu koşuda anmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi.

Anma töreninin ardından katılımcılar küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde bayanlar ve erkekler olarak Karabağlı anısına yarıştı. Yarışmalarda birinci olanlara çeyrek altın, ikici ve üçüncülere madalya ile kupa ve tüm katılımcılara da günün anlam ve önemini yansıtan madalya verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.