Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Dünyadaki hastalıkların yüzde 20’sini oluşturan ve çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen kanserin erken tanısı ve korunma yolları Buca Belediyesi Çamlıkule Semt Evi’nde masaya yatırıldı. Kulaktan dolma bilgilerle korunmak yerine uzman hekimlerden bilgi almak isteyen genç yaşlı onlarca Bucalı kadın Çamlıkule Semt Evi’ne akın etti.

Buca Belediyesi, çağımızın hastalığı kansere karşı bilinçlenmek isteyen Bucalı kadınlar için “Kanserde erken tanı ve korunma yolları” konulu seminer düzenledi. Çamlıkule Semt Evi’nde düzenlenen seminere yoğun ilgi gösteren kadınlar Buca Toplum Sağlığı Merkezi’nden Dr. Derya Çetin’den kanser türleri, erken tanı ve korunma yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den Ramazan Bayramı Mesajı “O güç, bizim içimizde…”

Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Kanserin dünyadaki hastalıkların yüzde 20’sini oluşturduğunu belirten Dr. Derya Çetin, özellikle kadınların korkulu rüyası meme kanserinde erken teşhiste yüzde 98’e varan iyileşme sağlanabildiğini söyledi. Kadınların 20 yaşından sonra her ay kendi kendini elle muayene etmesi gerektiğini, 40 yaşından sonra ise her yıl bir sağlık kuruluşuna başvurmaları gerektiğini söyledi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.