Dikkat! Lodos ve Fırtına Uyarısı

İzmir Valiliği; İzmir, Aydın, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa için lodos uyarısında bulundu. Kıble ve lodos yönlerinden orta kuvvette esen rüzgarın, bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak, kuvvetli (40-60 km/sa), kıyı kesimlerde kısa süreli fırtına (60-75 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Açıklamada, “yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması) gibi ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Ege denizinde halen kuvvetli esen lodosun, bugün akşam saatlerinde 5-7 kuvvetinde (40-60 km/saat) rüzgara, Kuzey Ege’de gece geç saatlerden itibaren 6-8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtınaya dönüşeceği ve cuma günü ilk saatlere kadar etkili olacağının ifade edildiği açıklamada, şöyle denildi: “5 Şubat 2016 Cuma günü lodosun yerini poyraza bırakacağı, günün ilk saatlerinde Saros körfezinden başlayarak Ege denizi genelinde poyrazın 7-9 kuvvetinde kuvvetli fırtına (70-85 km/saat), zaman zaman 8-10 kuvvetinde tam fırtına (80-95 km/saat) şeklinde eseceği; tam fırtınanın 6 Şubat 2016 Cumartesi günü ilk saatlerde kuzeyden başlayarak fırtına kuvvetine düşeceği, fırtınanın da akşam Kuzey Ege’de, gece de Güney Ege’de etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtınanın oluşturması muhtemel olumsuzluklara karşı denizcilerimizin ve balıkçılarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den Ramazan Bayramı Mesajı “O güç, bizim içimizde…”
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.