Dervişoğlu Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

1 Kasım genel seçimlerinde alınan sonuçtan sonra MHP’de muhalefet harekete geçti. Olağanüstü kurultay sesleri yükselirken şimdilik aday olması beklenen isimler Koray Aydın, Sinan Oğan ve Meral Akşener.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “İmzayı, kim ne kadar toplarsa toplasın. Müracaatları halinde kabulü mümkün olmayacaktır” diyerek imzacılara mahkeme kapısını gösteren açıklamasına ise muhalefetten tepki geldi. 3 yıl önceki kurultayda Bahçeli’nin karşısına çıkan İzmir İl Eski Başkanı Müsavat Dervişoğlu da Genel Başkan Bahçeli’nin açıklamasına sert tepki gösterdi.

Dervişoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Milliyetçi-Ülkücü iradeyi “Git, hakkını mahkemelerde ara” diyerek adliye kapısına yönlendiren zihniyet asla unutmasın ki, tarihin en kısa süreli miras davasının tanığı olacaktır… Endişeye mahal yok! Mahkeme bunlardan daha adildir!..”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli’de Hüzünlü Veda

“Ülkücü iradeyle geldim, mahkeme kararıyla giderim!” demeye getirmek, VALLAHİ YAKIŞMADI, BİLLAHİ YAKIŞMADI!..”

”Askeri mahkemelerin kapısında bekledik!
Cezaevi kapısında bekledik!
Morg kapısında bekledik!
Cenazelerimizi kaldırmak için cami avlusunda bekledik!
Şehit Ülküdaşlarımızın hak ve hukuklarını korumak için ağır ceza mahkemelerinin kapısında beklemeye de devam ediyoruz!..
Ne yani, Sulh Hukuk Mahkemesinin önünde beklemekten mi korkacağız?”

“Taleplerimizin çiğ köfte kadar kıymet-i harbiyesi olup olmadığına MYK değil, mahkemeler karar verecekmiş… Hadi afiyet olsun bakalım! Yerseniz tabii!..”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.