Dalgıç, “Ben partimin yanındayım”

Dalgıç, “Ben partimin yanındayım”
Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, hiçbir partiyle, hiçbir şekilde görüşmediğini belirterek, “Ben partililiğimi asla tartıştırmam. Ben partimin yanındayım” dedi.

CHP Parti Meclisi tarafından aday gösterilmemesinin ardından, bazı basın organlarında başka partiden aday olacağı şeklinde haberler çıktığını ifade eden Dalgıç, “Başka bir partiden aday olmak hiçbir zaman aklımın ucundan geçmedi. Basın yazdı, ama ne telefonla ne de yüz yüze başka bir partiyle görüşmem, hiçbir şekilde olmadı. Ben, partililiğimi asla tartıştırmam. İlk açıklamamda da söylediğim gibi ben partimin yanındayım” diye konuştu.

“Kırgın değil, biraz üzüntülüyüm”
Parti Meclisi’nin verdiği karar nedeniyle kırgın olmadığını, ama biraz üzüntülü olduğunu ifade eden Dalgıç, “Daha önce de söylediğim gibi, adaylık sorunu sadece Çeşme’de olsaydı, kırılabilirdim. Hep söyledim; benim evimde daha rahat koltuğum var. Koltuk derdinde değilim. Örnek olacak bir şekilde koltuğu bırakacağım” diye açıkladı.
“Projeler hazır”
Rüştünü ispat etmiş insanlardan birisi olduğunu belirten Dalgıç, “Yoktan bir Alaçatı yarattık. Alaçatı’yı dünyaya tanıttık. Şu anda Çeşme’de de her şey hazır. Şifne planları bitmek üzere. O bölgede kurulması düşünülen üniversite ile ilgili olarak da, geçen Belediye Meclisi’mizden niyet kararını çıkardık. Reisdere’nin tamamı bu planlar içerisinde. Ayrıca örnek bir proje olarak düşündüğümüz sosyal konut alanı da hazır. Kooperatifin kuruluş çalışmalarını şu anda yapıyorum. Bitireceğim. Hep yatay yapılaşmadan yana olduk. Yerel mimari, yerel malzeme ile planladık. Akarca bölgesindeki yıllardır sürüncemede olan 130 hektar alanın planlamasını bitirdik. Yakında askıdan inecek. Parselasyonu bitti. Şu andaki mevcut Belediye binasının nereye gideceği, kültür merkezinin nerede yapılacağı, Belediye hizmet alanlarının nerede olacağı, otoparkın nerede olacağı belli. Tamamının planlaması hazır. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan kamulaştırdığımız binanın restorasyon çalışmasının projeleri bitti. Dalyan’daki caminin restorasyon çalışmasının projesi bitti. Eski Çeşmeköy restorasyon planları onaylandı ve hazır. Ayrıca bizim çok önemsediğimiz ama başlayamadığımız Çeşme meydan düzenlemesi ve Ontur Otel’e kadar sahil bandı çalışması ihale hazırlığı sürecinde” diye açıkladı.
“Seve seve yardımcı olurum”
Projeleri ile ilgili yardım talebi olması durumunda seve seve yardımcı olabileceğini açıklayan Dalgıç, “Projeler, hiçbir Belediye Başkanı’nın çantasında alıp gittiği şeyler değildir. Projelerimiz, Belediyemizin ilgili birimlerinde, talimatlarımız gereğince takip edilmektedir. 1 Nisan’da göreve gelecek arkadaşımız, ilgili birimlerden de projeleri öğrenebilir” diye belirtti.
“Projelerin hemen uygulanması, yaz sezonu nedeniyle zor”
Hiç kimsenin “Çeşme’yi satacağım” diye aday olmadığını vurgulayan Dalgıç, “Çeşme’ye bir şey katmak için aday olunur. Bu hazırladığımız projeler devam ettirilirse Çeşme’ye büyük katkı sağlanmış olur. Tabi hemen uygulamak da zor. 1 Nisan’da göreve başladığınızı düşünün. Hemen yaz sezonu hazırlıkları başlamış oluyor. Projelerin uygulaması doğal olarak gecikecek. Nisan’ın ilk haftasında Alaçatı Ot Festivali yapılacak. Yine milyonlarca kişi Çeşme ve Alaçatı’yı ziyaret edecek. Alaçatı Ot Festivali sadece Çeşme’ye değil, tüm yarımadaya, İzmir’e, hatta Selçuk’a kadar katkı sağlıyor. O nedenle Alaçatı Ot Festivali mutlaka devam etmeli. Ayrıca Mayıs ayı içerisinde, Almanya’dan 750 civarında yabancı acente temsilcisi Çeşme’ye gelecek. Bunun bütün hazırlıkları bitti. Uçakları, kalacak otelleri ayarlandı” diye konuştu.
 
“Bana ve aileme rant getirecek hiçbir şey yapmadım”
Belediye Başkanlığı döneminde, ne kendisine, ne ailesine, ne de sülalesine rant kazandırmadığını söyleyen Dalgıç, “Çeşme halkı bizim ne olduğumuzu bilir. 100 yıldır burada yaşıyoruz. Çeşme halkı, bizim ekonomik yapımızı da bilir. 43 bin nüfuslu bir yerde, herkes birbirini bilir. Bizim hiçbir ranta ihtiyacımız yoktur. Bugüne kadar ne ailemin, ne sülalemin bir santim yerini bile imara açmış değilim. Açma niyetinde de olmadım. Hatta arazilerimizin yanındaki vatandaş bile bundan rahatsız olmuştur. Arazilerimize yol bile yapmadım. Bana ve aileme rant getirecek hiçbir şey yapmadım” şeklinde konuştu.
TETUSA projesinin devam ettirilmesinin Çeşme’ye önemli katkı sağlayacağını söyleyen Dalgıç, “Muhteşem bir proje oldu. Sadece mimarisini görmek için binlerce insan gelecek” diyerek sözlerini tamamladı.
Bu haber ilgini çekebilir ->  MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı: Ramazan Sevincimizi Paylaşıyoruz
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.