Çiğdemin tadı çıkıyor ama Kordon’un keyfini kaçıyor!

Çiğdemin tadı çıkıyor ama Kordon’un keyfini kaçıyor!

İzmir’in simge mekanlarından 1’inci Kordon’da çimlerin üstü çekirdek tarlasına döndü. İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Çiğdemin tadını çıkar ama kordonun keyfini kaçırma’ sloganıyla halkı çekirdek kabuklarını çimlere atmaması konusunda uyarmasına rağmen, sonuç alınamadı.

İzmir’de sıcaktan bunalanlar, denizin serinliğini hissetmek için Kordon’daki yeşil çimlere oturuyor. Alsancak Vapur İskelesi önünden, Cumhuriyet Meydanı’na kadar 53 bin metrekarelik alanda gençler, çocuklar, aileler çimlerin üzerinde soğuk içeceklerini yudumluyor ve çekirdek çitliyor. İzmir’de ‘çiğdem’ olarak bilinen çekirdek kabukları ise çimenlerin üzerine atılıyor. Bu özensizlik, yeşil çimleri adeta çekirdek tarlasına çevirdi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Partili Keseli; Başkan Tugay sorumluluktan kaçıyor!

İşçiler sabahtan akşama kadar çimenlerin arasına giren çekirdek kabuklarını toplamaya çalışıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Çiğdemin tadını çıkar üma Kordon’un keyfini kaçırma’ sloganıyla halkı çekirdek kabuklarını çimlere atmaması konusunda uyarıcı video ve afişler hazırlamasına rağmen sonuç alamadı. Çevreye duyarlı kişiler ise bu sloganın çekirdek tüketimini ve satışını özendirdiğini öne sürerek, kaldırılmasını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.