CHP’yi Karıştıran İddiayla İlgili Sındır ve Tekin’den Açıklama

CHP’de kurultayın ardından yenilenen Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) devir teslim törenleri de başladı.

Bugün yapılacak ilk MYK toplantısı öncesinde, eski Genel Sekreter Gürsel Tekin, görevini yeni Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır’a teslim etti.

Genel merkezin 11. katında bulunan genel sekreterlik odasında gerçekleştirilen törende, Tekin ve Sındır birbirlerine karşılıklı olarak çiçek verdi.

Tekin, Sındır’a yeni görevi için “hayırlı olsun” temennisinde bulunarak başarılar diledi. Tekin, “Genel sekreterlik her ne kadar tüzükle değiştirilip farklı bir işleve konulmuş olsa da, hepimiz çok iyi biliriz ki CHP’de genel sekreterlik koltuğu aynı zamanda partinin vicdanıdır, partinin hafızasıdır” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Partili Keseli; Başkan Tugay sorumluluktan kaçıyor!

Sındır da, CHP’yi iktidara taşımak için, ancak iktidarı bir amaç olarak değil, bir araç olarak görüp cumhuriyetin bekası, halkın refahı için kendilerine çok önemli görevler düştüğünü ifade etti. Tekin’i çok uzun zamandır tanıdığını da belirten Sındır,” Kendisini her zaman yanımda görmek, onun desteğine her zaman nail olmak isterim. Görevler devredilir ama partiye ve ülkeye olan sevda bitmez” dedi.

Sındır, “Bu onurlu görev aynı zamanda hizmet ve bayrak yarışı…Partimizi ikitidara taşımak, milletmizi refah içinde yaşayacağı bir Türkiye yaratmak için var gücümüzle çalışacağız. Bayrağı daha yükseklere çıkarmak için el ve gönül birliği içinde olacağız…CHP hepimizin, bu memleket hepimizin…” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP KONAK’TAN GENÇ ASLI’YA ANMA TÖRENİ

‘ATATÜRK RESMİ İNDİRİLDİ’ İDDİASI: TAMAMEN ASPARAGAS

Sındır, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da araştırılması talimatı verdiği, bir CHP’li milletvekilinin “Atatürk resmi indirdi” iddiası anımsatılarak, söz konusu iddia için Genel Başkan Yardımcısı olan Zeynep Altıok’un adının geçtiğinin belirtilmesi üzerine de şunları söyledi: “Bir konu hukuken inceleniyorsa bunun üzerine yorum yapmak, kesin hükümlerde bulunmak son derece haksızlık olur. Zeynep Hanım’ı çok iyi tanıyorum. Kendisinin, benim bulunduğum ortamlarda defalarca, kesinlikle böyle bir şeyin olmadığı, soyadının bile CHP’nin “altı ok”undan alındığını, bunun kendisine büyük bir haksızlık olduğu yönündeki ifadesini biliyorum. Bununla ilgili bir inceleme yapılmadan, herhangi bir arkadaşımızın isminin bile anılması haksızlıktır.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli Belediyesi’nden Hayvan Dostu Proje: Yoğun Bakım Ünitesi

Tekin de, “Şunu herkes bilsin dedikodunun ötesinde bir şey değildir. Hiçbir CHP’linin bunu yapması mümkün değildir, buna bizlerin tahammül etmesi de mümkün değildir. Bu tamamen asparagas ve bir iftiranın ötesinde hiçbir şey değildir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.