CHP’li Mutlu’dan Kemeraltı mesajları: İlk günden çalışmaya başlayacağız

CHP’li Mutlu’dan Kemeraltı mesajları: İlk günden çalışmaya başlayacağız
  • 23 Şubat 2024 11:04

Kemeraltı ve çevresinde temaslarını sürdüren CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Kemeraltını ve sorunlarını çok iyi biliyorum. Yeni bir çalıştay ya da sempozyum değil, ilk günden çalışmaya başlayacağız. Her şeyiyle yaşayan bir Kemeraltı istiyoruz” dedi.

Seçim çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, gün içerisindeki temaslarını Kemeraltı ve çevresinde sürdürdü. İlk olarak İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası’nı ziyaret eden Mutlu, Mimar Kemalettin Moda Merkezi’ni festival ve moda günleri gibi etkinliklerle daha tanınır hale getireceklerini belirtti. Daha sonra İzmir’de kentin tarihi değerleriyle kültürel mirasını korumak ve geliştirmek için kurulan Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş’nin (TARKEM) ofisini ziyaret eden Mutlu, yürütülen çalışmalar hakkında yöneticilerden bilgi aldı. “Kemeraltı’nı Türkiye’nin gözbebeği haline getirmek için elimizden geleni yapacağız. Her şeyiyle yaşayan bir Kemeraltı istiyoruz” diyen Mutlu’nun bir sonraki adresi İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği oldu. Kentimiz İzmir Derneği’ne de uğrayan Mutlu, dernek binası olarak kullanılan KONTAK Yenilikçi Öğrenme Merkezi’ni gezdi. Başkan Adayı Mutlu, akşam saatlerinde ise Yalı İş Adamları ve İşletmecileri Derneği ile bir araya geldi.

BÖLGEYİ DAHA TANINIR HALE GETİRECEĞİZ

Sivil toplum kuruluşlarıyla temaslarını sürdüren CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, gün içerisinde ilk olarak İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası’nı ziyaret etti. Oda Başkanı Mustafa Güvenli ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet eden Mutlu, talepleri dinledi. Konak’taki ticaret merkezlerine yönelik çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunan Mutlu, “Kim evlenecek, nişanlanacak olsa mutlaka Mimar Kemalettin Moda Merkezi’ne geliyor. Bölge kentte tanınıyor ama daha tanınır hale getirmeliyiz. Bunun için festival ya da moda günleri düzenleyebiliriz. Oranın her zaman pırıl pırıl, bakımlı ve çok canlı olması lazım. Mimarlar Odası’nda görev yaptığım süreçte Kemeraltı üzerine çok çalıştım. Konak İzmir’in kalbi, Konak’ın kalbi de bu bölge” dedi. Konuşmasında seçim mesajları da veren Mutlu, “Biz bu seçimi alacağız ama çok güçlü gelmek istiyoruz. Hizmet odaklı ve güçlü yerel yönetimler ile 2028’de genelde iktidar olacağız” vurgusu yaptı.

KEMERALTI’NDA TARKEM ZİYARETİ

Başkan Adayı Mutlu daha sonra İzmir’de kentin tarihi değerleriyle kültürel mirasını korumak ve geliştirmek için 2012’de kurulan Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş’nin (TARKEM) Kemeraltı Abacıoğlu Hanı’nda bulunan ofisini ziyaret etti. Yürüttükleri çalışmalarla ilgili sunum yapan TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler, ulusal ve uluslararası anlamda örnek olacak projelerle Kemeraltı ve çevresinin Türkiye’nin en çok tanınan ve ziyaret edilen bölgelerinden biri olması için çalıştıklarını dile getirdi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP İZMİR’DEN HAYVAN HAKLARI EYLEMLERİNE DESTEK

MUTLU’DAN DİRENÇLİ ESNAF HEDEFİ

Yapılan değerli çalışmalardan dolayı TARKEM yönetimini kutlayan Mutlu, “Kemeraltı çok büyük bir çarşı. Dünyada örneği yok. Kapanan dükkanlar hepimizi çok üzüyor. Dirençli bir kent yaratmanın yanı sıra dirençli bir esnaf hedefimiz de var. Buranın değerlerini nasıl koruyacağımıza dair hep birlikte kafa yoracak ve çalışacağız. Öğrencilerin ve genç nüfusun Kemeraltı’na çekilmesini çok önemsiyorum. Genç nüfusun girmediği yerler gece hiç yaşamıyor. TARKEM, bizim Kemeraltı için çizdiğimiz vizyonda en önemli çözüm ortaklarımızdan biri olacak. Kemeraltı’nı Türkiye’nin gözbebeği haline getirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

İLK GÜNDEN ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ

Mutlu’nun bir sonraki adresi İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği oldu. Dernek Başkanı Semih Girgin ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Mutlu, dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette Kemeraltı esnafının sorun ve taleplerini dinleyen Mutlu, “Uzun zamandır bu bölge için kafa yoran bir meslek grubundanım, mimarım. Kemeraltı’nı ve sorunlarını çok iyi biliyorum. Kemeraltı benim çok sevdiğim ve yaşamasını önemsediğim bir yer. Nüfusuyla, tadıyla, dokusuyla ve her şeyiyle yaşayan bir Kemeraltı istiyoruz. Çok kurallı çalışacağız bu dönem. Siz de, biz de üstümüze düşeni yapacağız. Yeni bir çalıştay ya da sempozyum değil, ilk günden çalışmaya başlayacağız. Yıllardır bu bölge için söylenmedik söz kalmadı, artık yapma zamanı” ifadelerini kullandı.

YENİLİKÇİ ÖĞRENME MERKEZİ’Nİ GEZDİ

Kentimiz İzmir Derneği’ne de uğrayan Mutlu, Eşrefpaşa Caddesi’nde atıl haldeki eski bir okulun restore edilmesiyle hayata kazandırılan KONTAK Yenilikçi Öğrenme Merkezi’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Uğur Yüce’den faaliyetler hakkında bilgi alan Mutlu, daha sonra dernek binası olarak kullanılan merkezi gezdi. Özellikle eğitim alanındaki değerli projelerinden dolayı dernek yönetimini kutlayan Mutlu, ortak çalışmaların önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğini vurguladı.

YALI ESNAFIYLA BULUŞTU

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, akşam saatlerinde ise Yalı İş Adamları ve İşletmecileri Derneği ile bir araya geldi. Esnafın taleplerini tek tek dinleyerek not alan Mutlu, göreve gelir gelmez istekleri yerine getirmek için canla başla çalışacaklarını dile getirdi. Buluşmada konuşan Mutlu, “Sorunlarınızın çözümü noktasında, yetki alanımızda olmasa bile her zaman Büyükşehir ile aranızda köprü olacağım. Bu dönem herkes iyi bir belediyecilik yapacak. Genel Merkez işi gücü hizmet olan adaylar belirledi. İzmir’de 9 kadın aday gösterildi, bu bir devrim. Sorunları aynı masa etrafında konuşarak çözeceğiz. Belediyemizi uzlaşı ile yönetmek istiyoruz kavgayla değil” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.