CHP’li Çam’dan 63 mahallede bayram mesaisi

CHP’li Çam’dan 63 mahallede bayram mesaisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam, il ve ilçe bayramlaşmalarıyla başlayan Ramazan bayramı ziyaretlerini tam 63 mahallede tek tek el öpüp, el sıkarak, şeker dağıtarak tamamladı. 9 günlük bayram tatilini yüzlerce İzmirli ile bayramlaşmaya ayıran Çam’a üç günlük bayram yetmedi; Çam bayram ziyaretlerini pazar gününe kadar sürdüreceğini, bayramlarda elleri sıkmanın, yüreklere dokunmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Bayramın ilk günü Menderes’te başlayan bayramlaşma mesaisi Seferihisar’ın köy ve mahalleleri ile devam etti. Selçuk’ta merkez ve köylere giden Çam gece geç saatlere kadar köy kahvelerinde bayram kutlaması yaptı, sohbetler etti. Bayramın ikinci gününe Torbalı’da başlayan Çam, Narlıdere’yi de mahalle mahalle gezdi. Aynı gün Üçkuyular’da İzmirlilerle bayramlaşan Çam, Fahrettin Altay, Poligon, Hıfsızsaha, Esentepe sakinleriyle bayramlaştı. Bayramın son günü Karabağlar, Buca ve Konak’ı mahalle mahalle gezen Çam, üç günde gidemediği mahalleleri gezmeye devam ediyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Ziraat Bankası hayvancılıkla ilgili proje başlattı Kars’ı dahil etmedi

CHP’li Çam’dan 63 mahallede bayram mesaisi

“SURİYELİ MESELESİ KONUSUNDA SAĞDUYU UYARISI”

Bayramlaştığı İzmirlilerle sohbet etme imkanı da bulan CHP’li Çam, herkesin barış, huzur ve acılardan uzak bayramlar geçirmek istediğini; her kesimde Suriyelilere vatandaşlık verilmesi ve artan terör olaylarının yarattığı tedirginliğin konuşulduğunu söyledi. Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusunun toplumda ırkçı yaklaşımı ateşlediğini, herkesin sağduyulu olması gerektiğini belirten Çam, şunları söyledi: “Suriyelilerin sayısının çok olduğu illerden biriyiz. Barışı, kardeşliği, acıların yaşanmamasını istediğimiz bu bayram günlerinde savaştan, bombalardan, vahşetten, ölümden kaçıp hayatta kalmak için ülkemize sığınan bu insanlara ırkçı bir yaklaşımla gitsinler, ölsünler diyemeyiz. Sağduyulu davranmak zorundayız. Vatandaşlık planları ile Suriyeliler bugün AKP’nin pis siyasetine, oy hesaplarına kurban edilmeye çalışılıyor. Bizim devlet olarak yapmamız gereken vatandaşlık vermek değil, komşumuzda süren savaşı durduracak politikalar üretmek ve o insanların vatanlarına geri gitmesini sağlamak olmalı. Bu ucuz, ucube dış politika hesaplarıyla AKP ancak insanları hiçe sayan, toplumda infial yaratmaya müsait işlere imza atar. Bizim vatandaşımıza bunları anlatmamız, Suriyeli meselesinin vatandaşlık verilmeden çözülebilir olduğunu ifade etmemiz gerekir.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  İngiltere Prensi hayatını kaybetti!

“ONLARIN AMACI BİR UTANÇ CUMHURİYETİ KURMAK!”

İngiltere’nin eski başbakanı Tony Blair’in, Irak işgali öncesi ve sonrası aldığı kararlara yönelik hazırlanan Chilcot Raporu’nun Irak işgalinin haksızlığının ortaya çıktığını hatırlatan Çam, “AKP hükümeti bugün Suriye’de savaşın nedenine ve kimin yanında olduğuna daha iyi bakmalıdır.  Tony Blair’in itirafları ve özrü her şeyi açıklıyor. Yıllar sonra Suriye’ye aynı mantıkla yapılan dış müdahaleden ve Suriye’de süren savaşın Irak’taki gibi sonuçlanmasından sonra ne kadar büyük fatura ödeyeceğimizi göreceğiz. Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın amacı Türkiye’de Suudi Arabistan modeli Selefi ve Vahabi mezhebinde bir utanç cumhuriyeti kurmaktır. Atatürk cumhuriyetini tüm kurum ve kuruluşlarıyla tasfiye etmektir. Yaptığım bayram ziyaretlerinde halkımızın duyarlılığından memnun oldum. Yurttaşımız bu tehlikenin farkında” ifadelerini kullandı. ​

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.