CHP’de yerel yönetim zirvesi: Açılış İzmirli başkandan!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimler Birimi’nin düzenlediği toplantı belediye başkanlarını Ankara’da bir araya getirdi.

Büyük zirvede İzmirli belediye başkanları da tam kadro yerini aldı. Toplantının açılış bölümünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un yanı sıra Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de konuşma yaptı.

CHP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti hükümetini eleştirdiği konuşmasında partili belediye başkanları da övdü. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Bütün Belediye Başkanlarımızla onur ve gurur duyuyoruz. Bütün baskılara rağmen zor bir görevi kararlılıkla yapıyorsunuz. Engelleri de aşıyorsunuz. Türkiye’de demokrasi hangi şehirde yaşanıyor diyorlarsa gitsinler CHP’li belediyeleri baksınlar” dedi.

Önce hükümeti halletti, gel dedi, seni kapının önüne koyuyorum dedi, o da emredersiniz dedi. O partinin söylemleri bir diktatöre teslim olduklarının göstergesidir. Arkadan hançerleme bunların geleneğinde var. TBMM’ye sıra geldi. O kavgayı çıkaranlar Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çıkardılar. O diktatör bozuntusu da unutmasın ki, o mecliste ‘Kuva-i Milliye’ci CHP var. Türkiye’nin başka hiçbir derdi yokmuş gibi tutturmuş ben başkan olacağım diye. 17 milyon yoksulumuz, 6 milyon işsizimiz var. 6 milyon işsiz var.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Büyükşehir kentsel adaleti sağlamak için çalışmalarını hızlandırıyor

TÜRKİYE’DE TURİST YOK!
Turizm mevsimi açıldı. Turistlik bölgelere gidin, büyük kısmı boş. 500 bin işçi turizm sektörü açılınca çalışmaya gidecek ama turist yok. Esnafa sorun, esnafın derdi ne? Esnafın derdiyle ilgilenen var mı? Et fiyatları almış başını gidiyor. Bu da hala ben başkan olacağım diyor. 24 saat başkan olacağım. Sen büyük başarılara imza attığını söylüyordun. 48 saat ben başkan olacağım diyor. Neyin eksik senin? Kaçak Saray’da oturuyorsun.  Başbakanı atıyorsun. Hakimi, kaymakamı atıyorsun. Ama yetmez diyorsun. İkinci adam istemem diyorsun. Sen de gelip geçeceksin.  Sen bu memleketin başına bela mısın?

Bu haber ilgini çekebilir ->  Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı

SEN MİLLİ İRADEYİ TEMSİL ETMİYORSUN
Her konuşmada kin, nefret, ayrımcılık var. Hiçbir Cumhurbaşkanı böyle değil. Cumhurbaşkanı, milleti temsil ediyor. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyor, yetmiyor. Başbakanlık koltuğunda oturuyor, o da yetmiyor. Belediye Başkanlığı koltuğunda bile oturuyor. Belediye Başkanlarının bütün yetkilerine sahip oldu. Yetmiyor mu? Sen milli iradeyi temsil etmiyorsun, sen terör örgütlerine yardım ve yataklık eden bir yapıyı temsil ediyorsun. Yetmedi şimdi ülkeyi bölmek istiyor.  Bir numaralı bölücü başı kaçak Saray’da oturan adamdır. Yazık günah değil mi bu memlekete. Biz çocuklarımıza biz nasıl Türkiye bırakacağız.  Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyor yetmiyor. Başbakanlık koltuğunda oturuyor o da yetmiyor. Belediye başkanlığı koltuğunda da oturuyor. Belediye başkanlarının da yetkilerini bitirdiler.  Yetmiyor mu arkadaş. Güçler ayrılığı var. Sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir anlayışı temsil ediyorsun. Sıra AB’ye geldi. “Efendim onların şartlarını kabul etmiyoruz” diyorsun. Şartlara uymayacaksan niye imzaladın. Ortadoğu’nun bir parçası olmak istemiyoruz. Bu zat kavga hastalığına yakalanmıştır. Tedavi edilmesi gerekmektedir.

Bu haber ilgini çekebilir ->  23 Nisan Bilgi Yarışmasıyla Kutlanıyor

“DOKUNULMAZLIK TİYATROSUNA İNANMAYIN”
Bu dokunulmazlık tiyatrosuna inanmayın. Bizim oyumuza bile ihtiyaçları yok, kendi oyları yetiyor ama milleti kandırıyorlar. Bütün Belediye Başkanlarımızla onur ve gurur duyuyoruz. Bütün baskılara rağmen zor bir görevi kararlılıkla yapıyorsunuz. Engelleri de aşıyorsunuz. Türkiye’de demokrasi hangi şehirde yaşanıyor diyorlarsa gitsinler CHP’li belediyeleri baksınlar.

Basına kapalı gerçekleşecek toplantıda belediyelerin yaptıkları projeler ve ortak çalışma sistemleri masaya yatırılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.