CHP Genel Sekreteri Sındır’dan Dördüncü Devrim Çıkışı

CHP Genel Sekteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Selçuk İlçe Başkanlığının düzenlediği Birlik ve Dayanışma Yemeğinde partililerine seslendi. 35. Olağan Kurultayı sonuç bildirgesinin tüm partililer tarafından okunması gerektiğinin altını çizen Sındır, “Türkiye’nin bugün ihtiyacını duyduğu dördüncü devrim ‘Özgürlükçü Demokrasi’dir. İlk üç devrimin sahibi olan partimiz dördüncü devrimi de yapacaktır” dedi.

“ÖZGÜRLÜKÇÜ DEMOKRASİYİ HAKİM KILACAĞIZ!”

Özgürlükçü demokrasinin, diktatörlük hedefini somutlaştırmaya çalışan baskı rejiminin en büyük korkusu olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Sındır, “CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, ülkemizi çok partili hayata taşıyan ve Türkiye’ye sosyal demokrasiyi getiren üç büyük devrimi yapan partidir. Bugün ülkemizin ihtiyacını duyduğu dördüncü devrim ise “Özgürlükçü Demokrasi’’dir. Türkiye demokrasi tarihine adını altın harflerle yazdıran partimiz 35. Olağan Kurultayımızdan çıkan kararlılıkla 4. Devrimi de yapacak ve özgürlükçü demokrasiyi hayatın her alanında hakim kılacaktır. Biz özgür insan için özgürlükçü demokrasi diyoruz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’ta dayanışmayı birlikte büyütelim

CHP Genel Sekreteri Sındır'dan Dördüncü Devrim Çıkışı

“PARTİ DEVLETİ DÜZENİNE SON VERECEĞİZ!”

35. CHP Olağan Kurultayında çıkan sonuç bildirgesinin önemine değinerek konuşmasına devam Sındır; “siyasi iktidarın düşünenleri ve kendisi gibi düşünmeyenleri suçlu ve hain ilan eden uygulamalarına dur diyeceğiz. Çoğulculuğu reddeden zihniyete karşı, barış ve kardeşlik ilkesi temelinde bir yaşamı tesis edeceğiz. 35. Olağan Kurultayımızdan sonra hangi hedefleri ortaya koyduğumuzu sonuç bildirgemiz net bir şekilde anlatıyor. Sonuç bildirgemizi CHP üyesi tüm yurttaşlarımız muhakkak okumalı. Kısacası biz sonuç bildirgemizde daha güzel, daha aydınlık, daha çağdaş daha özgür bir yaşam arzumuzu ortaya koyduk. Türkiye’yi herkesin mutlu, huzurlu, hakkı ve onuruyla yaşadığı bir özgürlükler ülkesi haline getirmek için dün olduğu gibi bugün de mücadele ediyoruz. Bildirgemizle, parti devleti düzenine son verip, saydam ve hesap verebilir bir hukuk devleti oluşturacağımızı söylüyoruz. Anayasamızın değiştirilmesi tartışmaya dahi açılamaz maddelerine dokundurmayacağımızı ifade ediyoruz. Yargının üzerindeki iktidar vesayetini kaldırıp, yargıyı bağımsız kılacağımızı belirtiyoruz. Darbe hukuku ve onu tahkim eden tüm düzenlemeleri kaldıracağımızı, hak ve özgürlüklerde hiçbir ayrım yapmaksızın tüm yurttaşlarımızın haklarını kesin güvence altına alacağımızı net bir dille söylüyoruz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli Belediyesi’nden Esnafa Ramazan Desteği

“PARLAMENTER DEMOKRASİDEN YANAYIZ”

Sonuç bildirgesinde ele alınan 21 maddenin Türkiye’nin içinde bulunduğu anti demokratik uygulamalara panzehir olacağını ifade ederek sözlerini sonlandıran Sındır şöyle konuştu: “beni halk seçti diyerek kimsenin Anayasayı ihlal etmeye hakkı yok. Cumhurbaşkanlığı Anayasal sınırlar içine çekilmeli. Anayasamızı daha özgürlükçü bir hale getirmek için taşın altına elimizi koyacağız. Biz parlamenter demokrasiden yanayız. Kuvvetleri tek elde toplamaya dönük girişimleri boşa çıkararak, kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter demokrasiyi güçlü ve etkin kılacağız. Parlamentoyu güçlendirerek, parlamento üzerindeki her türlü vesayete son vereceğiz. CHP otoriteleşmenin her türlüsüne karşıdır. Ekonomik, toplumsal, siyasal eşitsizliklere karşı dün olduğu gibi bugün de mücadele edeceğiz. Özetle sosyal devlet kurulmalı, zenginliğin adaletli paylaşımı sağlanmalı ve sosyal adalet hakim kılınmalı diyoruz.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Deniz’in hatırası Kedi Evi’nde yaşayacak…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.