Buca’nın Yörükleri Belenbaşı Festivali’nde Efeleniyor

Buca Belediyesi ve Belenbaşı Muhtarlığı tarafından düzenlenen Belenbaşı Yörük Kültürünü Tanıtma ve Kiraz Festivali’nde binlerce İzmirliyi 12. kez ağırlamaya hazırlanıyor. 29 Mayıs Pazar günü Sabah 12.00’de başlayacak festivale katılan İzmirliler, etkinlikler ve halk oyunları gösterileri eşliğinde unutulmayacak bir festivale tanıklık edecek. Festivalde ayrıca Belenbaşı’nın en iyi kirazı seçilecek ve üreticiler ilk 3’e girmek için yarışacak.

Buca Belediyesi, Buca Kaymakamlığı ile Belenbaşı Köy Muhtarlığı’nın bu yıl 12.sini düzenlediği “Yörük Kültürü’nü Tanıtma ve Kiraz Festivali”nde on binler tiyatral gösteriler, söyleşiler ve etkinlikler keyifli bir gün geçirecek. Festivalde Belenbaşı’nın en iyi kirazı da seçilecek ve üreticiler ilk 3’e girmek için kıyasıya yarışacak. Festivalde ayıca geleneksel olarak bu yılda festival ağası seçimi de yapılacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  2020 YILI EFES SELÇUK’TA “DAYANIŞMA YILI”

Buca’nın Yörükleri Belenbaşı Festivali’nde Efeleniyor

29 Mayıs Pazar günü saat 12.00’de Belenbaşı Köyü girişinden kortej yürüyüşü ile başlayacak Festival, bölge halkının Yörük kültürünün izleriyle ürettiği ürünlerin satışa sunulacağı organik pazar ile renklenecek. Sürpriz eğlence, söyleşi ve gösterilerin sahneleneceği Belenbaşı Festivalinde folklor gösterileri de neşe katacak. Geçtiğimiz yıllarda festival kapsamında düzenlenen konserler ise bu yıl, yaşanan terör olayları nedeniyle programda yer almıyor.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, keyifli bir gün geçirmek isteyen tüm İzmirlileri Belenbaşı’nda gerçekleşecek festivale davet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.