Buca’da Ocaklar Sönmüyor Kaynıyor

Buca Belediyesi, “Ocaklar sönmesin, tencereler kaynasın” sloganıyla başlattığı, 1500 aileye 4 ayda bir 12 kg’lık mutfak tüpü dağıtım kampanyası ile yüz güldürmeye devam ediyor. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ihtiyaç sahibi Bucalıların yuvalarında her daim kaynayan bir aşı olabilsin diye başlattıkları projenin yoğun talep gördüğünü, yararlanmak isteyenlerin Buca Belediyesi’ne başvurmalarının yeterli olacağını söyledi.

Merkezine insanı koyan yerel yönetim anlayışıyla sosyal projeler geliştiren Buca Belediyesi, Bucalıların hayatına dokunup, yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Mali durumu yerinde olmayan, ihtiyaç sahibi Bucalıların evinde kaynayan bir tenceresi olsun, yuvalarından aş kokusu eksik olmasın diye harekete geçen Buca Belediyesi, “Ocaklar sönmesin, tencereler kaynasın” sloganıyla başlattığı kampanyası yoğun ilgiyle devam ediyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  BAYRAKLI'DA 23 NİSAN COŞKUSU BAŞLADI

Buca'da Ocaklar Sönmüyor Kaynıyor

“Ocaklar Sönmesin Tencereler Kaynasın” projesi ile dar gelirli ailelere yılda 3 kez 12 kilogramlık mutfak tüpü veren Buca Belediyesi yüzlerin gülmesini sağlıyor.

Buca Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuran dar gelirli vatandaşlar kendilerine verilen tüp kartını göstererek 4 ayda bir 12 kg’lık mutfak tüpü alabiliyor. Tüpleri bitince bayiyi arayan vatandaşlar, kartlarını göstererek tüpünü alabiliyor. Tüp bayii tarafından evlerine getirilen tüpler, güvenli bir şekilde takılıp kontrol edildikten sonra teslim ediliyor.

Buca'da Ocaklar Sönmüyor Kaynıyor

“Ocaklar sönmesin, tencereler kaynasın” kampanyasından yararlanan vatandaşlar Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkürlerini iletiyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Arda, İzmir’in Çernobili’ne karşı DUR’acak

Kampanyadan yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri  439 1010 ‘dan 1226’ya başvurabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.