Buca’da meslek edindirme ve hobi kursları başlıyor

Buca Belediyesi kış dönemi kursları 26 Eylül’de başlıyor. Yeni hobiler kazanıp, meslek edinmek isteyenlerin yararlanması amacıyla kuaförlükten okuma yazmaya, pastacılıktan sepet örücülüğüne kadar 6 merkezde toplam 31 branşta düzenlenen kurslardan Bucalılar ücretsiz olarak yararlanacak. Kursların başvuruları 5 Eylül’den itibaren başlayacak.

Buca Belediyesi’nin 2016/2017 kış dönemi kurs kayıtları başlıyor. Vatandaşlardan gelen talep üzerine belirlenen programla ilçe genelinde bulunan 31 branşta 6 merkezde oluşturulacak toplam 56 kurs açılacak. Ücretsiz olarak düzenlenen kurslar 7’den 70’e binlerce Bucalıya keyifle öğrenme fırsatı sunacak.

Buca’da meslek edindirme ve hobi kursları başlıyor

Aile eğitimi, diksiyon, işaret dili, yetişkin ve çocuk İngilizce, ebru, tiyatro, takı tasarım, pastacılık, aşçılık, dikiş nakış, kaat’ı, sepet örücülüğü, şiş örgü çanta yapımı, okuma yazma, resim, pilates, yoga, bağlama, halk oyunları, keman, gitar, bale, halk oyunları, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği kurslarının yanı sıra bilgisayar işletimi, ahşap boyama, dikiş nakış, kuaförlük, bilgisayarlı muhasebe ve bez bebek yapımı kursları ile meslek edindirme amaçlı kurslar da kış dönemi eğitimleri arasında yer alıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  BAŞKAN SANDAL'DAN SEL MAĞDURLARINA SOSYAL DESTEK

Buca’da meslek edindirme ve hobi kursları başlıyor

Kurslar, Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi, Evka-1 Semt Evi, Çamlıkule Semt Evi, Kadın Aktivite Merkezi, Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi ve Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi olmak üzere altı merkezde düzenlenecek ve tamamı alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek. Ücretsiz kurslara katılmak isteyen vatandaşlar, bir adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanları ile kurs merkezlerine başvurmaları gerekiyor. Başvuruların 5 Eylül’den itibaren kurs merkezlerine yapılabileceğini belirten Belediye yetkilileri, eğitimlerin 26 Eylül’den itibaren başlayacağını açıkladı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.