Buca’da Fasl-ı Asuman kırdı geçirdi

‘Yaşanabilir bir kent yaratma’ ilkesinin en önemli ayağının kültür ve sanat etkinlikleri olduğu bilinciyle sanat dünyasından birbirinden değerli isimleri ilçede ağırlayan Buca Belediyesi, bu kez Bucalılara kahkaha dolu bir gece yaşattı. Sinema ve tiyatro dünyasının başarılı oyuncusu Asuman Dabak, ‘Fasl-ı Asuman’ adlı stand up kabare şovu ile Bucalıları kahkahaya doyurdu. Stand up ve kabarenin aynı anda sahnelenmesi ile Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Fasl-ı Asuman isimli gösterisi ile izleyenlerin karşısına çıkan usta oyuncu, güler yüzü, sempatik tavırları ve esprileri ile kırdı geçirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen gösteride Dabak, muhteşem performansı ile izleyenlerden tam not aldı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Deniz’in hatırası Kedi Evi’nde yaşayacak…

Fasl-ı Asuman adında stand up tadında bir şov, Bucalılara unutamayacakları bir akşam yaşattı. Usta sanatçı Asuman Dabak, Türkiye’de ilk kez sahneye taşınan Fasl’ı Asuman isimli stand up kabare şovu ile Bucalıların karşısına çıktı. D.E.Ü Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen şov süresince kadın erkek ilişkilerinden sosyal medyaya, günlük hayattan kendi oyunculuk anılarına kadar bir çok hikayeyi esprili bir dille anlatan Dabak, kahkaha dolu muhteşem bir geceye imza attı.

Usta sanatçı tek kişilik stand up kabare şovu ile izleyenleri kahkahaya doyururken, Ümit Ortaç idaresindeki orkestra da çaldığı birbirinden eğlenceli şarkılarıyla geceye renk kattı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Soyer: Amacımız Çaka Bey'in önemini hatırlatmak

Buca’da Fasl-ı Asuman kırdı geçirdi

Asuman Dabak Sahne İzmir BBKSM’de oyuncu adaylarını bekliyor

Müthiş performansı ile izleyenleri büyüleyen usta sanatçı Asuman Dabak, kadınlar stand up yapamaz önyargısını kırmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Yurt dışında bu tarz şovları izlediğini ve içerisine müzik katarak Türkiye’de bir ilki denediklerini belirten usta sanatçı, izleyenlerden çok güzel tepkiler aldıklarını ifade etti. Fasl’ı Asuman turnesine Buca’dan başlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Dabak, sevenlerine bir de müjde verdi. ‘Asuman Dabak Sahne İzmir’ oyunculuk okulunu Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BBKSM) açacaklarını müjdeleyen Dabak, burada oyunculuk, şan, sahne tarihi gibi eğitimler vereceklerini belirtti. ‘Ben artık Bucalıyım’ diyen Asuman Dabak, Buca’da ve İzmir’de oyuncu adaylarını okuluna beklediklerini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.