Buca Gençlik Merkezi’nin yapımı tam gaz devam ediyor

İzmir’in en fazla işleve sahip Gençlik Merkezi Buca’da yapılıyor. 2800 metrekare inşaat alanına sahip 5 katlı Buca Belediyesi Gençlik Merkezi’nin ekim ayında hizmete girmesi planlanıyor. Çatısında yer alacak güneş panelleriyle enerjisini kendi üretecek olan Merkez’de çamaşırhane, güzel sanatlar atölyeleri, sergi alanı, kurs odaları, spor salonu, bowling salonu, çalışma odaları, bilgisayar odası, restoran, kafeterya ve sığınağın yanı sıra 3 adet cep sineması bulunuyor. 

 Buca Belediyesi üniversite kenti kimliğine yakışır bir Gençlik Merkezi’ni kente kazandırmaya hazırlanıyor. Tınaztepe Mevkii’nde yapımı devam eden, 2 bin 809 metrekarelik inşaat alanına sahip 5 katlı Buca Belediyesi Gençlik Merkezi ile 17-27 yaş arası üniversite gençliğine hizmet vermeyi amaçladıklarını belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Belki ilk Gençlik Merkezi olmayacak ama İzmir’in en güzeli olacak. Böylesine iddialı bir projenin de Buca’ya yakışacağını düşündük. İnanıyoruz ki kısa sürede de gençlerin buluşma noktası olacak” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  “İzmir Depreminin Ardından Bakanlık Ne Yapmak İstiyor?”

Buca Gençlik Merkezi’nin yapımı tam gaz devam ediyor

İşlevselliği bakımından İzmir’de benzeri bulunmayan Gençlik Merkezinde 2 adet çamaşırhane, güzel sanatlar atölyeleri, sergi alanı, spor salonu, bowling salonu, mühendislik ve mimarlık öğrencilerinin de ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenen çalışma odaları, bilgisayar odası, kurs odaları, 3 adet cep sineması, restoran ve kafeterya, sığınak ve bekleme alanları yer alıyor. Merkez teras katında yer alacak güneş panelleriyle de enerji ihtiyacını kendi bünyesinde karşılayacak.

Gençlere böyle bir merkez hazırlıyor olmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Gençlerimize, hem kendilerini geliştirebilecekleri hem de eğlenip spor yapabilecekleri derli toplu bir merkez oluşturmak için harekete geçtik. Bölük pörçük tesisler öğrencileri de yoruyor. Burada tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. İsteyen dersini çalışacak, isteyen sinemaya gidecek, isteyen de çamaşırını yıkayacak. Onlara keyifli ve gönüllerince kullanabilecekleri tesis oluşturacağız” diye de ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.