Buca Belediyesi’nde Zam Sevinci

Buca Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında yapılan ve 231’i kadrolu, 15 sözleşmeli olmak üzere toplam 246 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yüzde 31 zam oranıyla sonuçlandı. İmza töreni öncesi Belediye hizmet binası önünde toplanan memurlar Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı , ‘Emeğin ve emekçinin dostu büyük Başkan Piriştina’, ‘ İnandık… Güvendik… Yanılmadık ve seninle kazandık’ pankartları açıp, “ En büyük Başkan Levent Başkan” sloganlarıyla karşılarken, emeğin ve emekçinin dostu olduğu için iyilik madalyası sundu.

Buca Belediyesi'nde Zam Sevinci

Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol, Buca Belediyesi ile yaptıkları sözleşmesinin çalışanların ekonomik hakları açışından örnek olacak bir sözleşme olduğunu belirtirken, ” Başkanımız, ‘İnsanların yaşam standardını nasıl iyileştirmem gerekiyorsa o şekilde yapacağım’ dedi ve sözleşmeyi ona göre hazırladı. Bundan sonra memurlarımız CHP‘li Belediyelerimizde bankamatik memurluğu yapmayacak, Başkanımızın çalışmalarında her zaman arkasında olacaktır” diye konuştu.

Personeline seslenen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ise” Vicdanım, gönlüm çok rahat. Hak edileni, emeğin karşılığını protokol altına alıyoruz. Gönül bundan da fazlasını istiyor ama tüm kaynaklarımızı zorlayarak bu rakama ulaştık. Hedeflediğimiz kenti yaratmada bu sözleşmenin sizlere daha bir cesaretlendirici olacağına inanıyorum. Sizlerle alın teri dökmekten çok mutluyum” dedi.

Buca Belediyesi'nde Zam Sevinci

Konuşmaların ardından sözleşmeyi imza altına almak için çalışanlarla birlikte meclis salonuna geçen Başkan Levent Piriştina, sözleşme şartları hakkında bilgi verdi. Kadına yönelik şiddete karşı sonuna kadar savaşacaklarını belirten Başkan Piriştina, eşine şiddet uyguladığı tespit edilen memurun maaşına uygulanan iyileştirme zammının eşine verileceğini açıkladı. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde memur personelin izinli sayılacağını da belirten Piriştina, dini bayramların yanında 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın da ikramiye kapsamına aldıklarını açıkladı.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol ve Tüm Bel-Sen İzmir Şube Başkanı Faruğ Vergili, çalışan dostu politikalarından dolayı Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya plaket ve çiçek verdi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  EFES SELÇUK BELEDİYESİ İKLİM KRİZİ ÖNLEMLERİ İLE ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.