Buca Belediyesi Hayatı Paylaştı

Buca Belediyesi, 2015 yılında hayata geçirdiği sosyal projeleri ile fark oluşturdu, Bucalılarla hayatı paylaştı.
Hayata geçirdiği projelerle kentin çehresinde hızlı bir değişime imza atan Buca Belediyesi, sosyal projeleriyle de iddialı bir performansı ortaya koyuyor. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışının ayrıcalıklarını yaşatmak ve vatandaşları layık oldukları yerel yönetim hizmetleriyle buluşturmak için çalışan belediye, 2015 yılında hayata geçirdiği sosyal projeleri ile de fark oluşturdu. 2015 yılı içerisinde 700 aileye 2 bin 100 adet mutfak tüpü yardımında bulunan belediyenin, bin 406 öğrenciye 8 ay süreyle burs vermesi de sosyal hizmetlerinin dikkat çeken projelerinin başında geliyor. Sosyal hizmetler müdürlüğü bütçesini iki katına çıkartan Buca Belediyesi, 2016 yılında sosyal destek ve hizmetlerini arttırarak sürdürecek.
DESTEKLER 2016 YILINDA DA DEVAM EDECEK
Sosyal belediyeciliğe örnek projeleriyle Buca’da dar gelirli ve ihtiyaç sahiplerine ulaşan Buca Belediyesi, 2015 yılı içerisinde hayata geçirdiği sosyal projeleri ile ilçede çocuktan gence, kadından yaşlıya, engelliye birçok insanın hayatına dokundu. 2015 yılında, ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi 700 aileye 2 bin 100 adet 12 kilogramlık mutfak tüpü yardımı yapan Buca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2016 yılında da bin 500 aileye yılda üç kez mutfak tüpü yardımında bulunacak. İlçedeki başarılı bin 406 öğrenciye 8 ay süreyle eğitim bursu veren müdürlük, bakıma muhtaç 83 vatandaşa da evlerinde düzenli olarak temizlik hizmeti verdi. Yıl içerisinde ekonomik durumu yetersiz 376 aile ve 202 asker ailesine de nakdi yardımda bulunan Buca Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, ilçede yardımlaşma ve dayanışmayı arttırmak için kurduğu eşya ve giyim bankasından 338 aileye kıyafet, 162 aileye de ev eşyası yardımı yaptı.
ENGELLİ VATANDAŞLARA HİZMET
İlçede yer alan okul ve ibadethanelerin temizliğini düzenli olarak yapan Buca Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, engelli vatandaşlar için verdiği hizmetler ile de dikkat çekti. Şirinyer Engelliler Merkezi’nde 170 engelli vatandaş el becerisi kurslarında ücretsiz eğitim alırken, müdürlük bünyesinde yer alan engelli araçları ile de engelli vatandaşların ulaşım sorunu ortadan kaldırıldı. Engelli vatandaşların araçlarını her an şarj etmeleri ve yolda kalmamaları için ilçenin çeşitli yerlerine 11 adet akü şarj platformları kurulurken, engelli vatandaşların toprak buluşmasını sağlamak için hayata geçirilen Engelsiz Hobi Bahçeleri’nde de 60 engelli vatandaş organik ürün yetiştirmenin heyecanını yaşadı.
SOSYAL HİZMETLER 2016’DA İKİ KAT ARTACAK
Buca Belediyesi, 2016 yılında sosyal yardımlarını iki kat artırma kararı aldı. Belediye, 3 milyon 223 bin TL olan Buca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bütçesini 2016 yılında 6 milyon 307 bin TL olarak belirledi. Bütçe artırımı ile 2016 yılında Buca’da sosyal hizmetler iki kat artacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Menderes’te Haşere ile Mücadele
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.