Bu şirketlerden gelen sahta fatura maillerine dikkat!

Son zamanlarda artış gösteren  sahte fatura dolandırıcılığı örnekleri vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Sizin de mail adresinize Türk Telekom faturası geliyorsa mutlaka bunu şirketin müşteri temsilciliklerine teyit ettirmenizde fayda var. Çünkü yapılan teyit sonrası bu sahte faturalarda yer alan hesap numaranıza ait bir kullanıcı olmadığı bilgisi ortaya çıkıyor.

Bu şirketlerden gelen sahta fatura maillerine dikkat!

Üstelik bu mailler Türk Telekom uzantılı e-posta değil başka bir tanınmış şirket uzantılı mail adreslerinden geliyor.

Bu şirketlerden gelen sahta fatura maillerine dikkat!

Bu mailde olduğu gibi şirket uzantılı mail adreslerinden e-postalarda alt kısma da hukuki sorumluluk kabul edilmediğine dair açıklama da yazılıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’a Yeni Yol

Bu şirketlerden gelen sahta fatura maillerine dikkat!

Bu tarz mailler bir çok tanınan şirketin uzantılı mail adresleriyle kişilere ulaştırılıyor. Ve siz bu gelen faturaların sahte olduğunu zor anlıyorsunuz. Ekli linklere tıkladığınızda da dolandırıcılığa maruz kalabiliyorsunuz.

Bu tarz sahte fatura maillerinde şirket uzantılı mail adresi bulunan Kavuklar A.Ş.’den konu ile ilgili bilgi edindik. Şirketin muhasebe servisiyle yapılan görüşmemizde ”Bir arkadaşımızın mail adresine virüs bulaştı, o yüzden bir çok kişiye gitmiş. Siz ilk değilsiniz” ifadeleri kullanıldı. Ancak bu açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. İşin aslı dolandırıcılar düzenledikleri bu sahte faturaları  kendileri açıyor ve tanınmış şirketlerin isimlerini mail adreslerinde kullanıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP İzmir Milletvekili Kılıç: “Salgın içeride de dışarıda da yönetilemiyor”

Yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya ve önlem almaya davet ediyoruz. Kaynak; Medyaege

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.