Bu park “her yaş” için

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı Mansuroğlu Mahallesi’nde bulunan Şehit Hakan Ünal Parkı’nı baştan aşağı yenileyerek zemininde renkli zeka geliştirici çocuk oyunlarıyla “özel bir park” haline getirdi. İzmir’deki ilk özel uygulama olan toplam 38 bin metrekarelik alan, her yaş grubuna hitap eden düzenlemeleriyle bölgede yeni bir çekim merkezi haline dönüştürüldü.

Özellikle çocuklar için hem geleneksel oyunları oynayabilecekleri hem de zeka geliştirici oyunları bulabilecekleri bir bahçeye dönen park, yeni görünümüyle de oldukça dikkat çekici hale geldi. Park zeminlerine zeka geliştirici matematik oyunları,  sek sek, güneş saati, pusula ve kıta haritaları çizildi. Fiziki düzenlemeler ile bitkilendirme çalışmaları tamamlanan Şehit Hakan Ünal Parkı’nda mevcut çocuk oyun gruplarına ek olarak zıplama tilti de ilave edildi. Bu alana 2 set kondisyon ve 1 set çok amaçlı spor aleti daha eklenerek çocukların yanı sıra gençler ve büyükler için de parkın cazibesi artırıldı. Çocuk oyun alanı ile kondisyon alanlarının zeminleri kauçuk malzemeyle kaplandı. Parkın meydanında bulunan 600 metrekarelik zemininde boyama çalışması yapılarak herkese çocukluğunu hatırlatacak seksek oyunu alanı oluşturuldu. Koşu yoluna tartan zemin uygulandı, park geneline 4 metre boyunda 52 adet direk monte edilerek aydınlatma zenginleştirildi. Oturma alanlarının artırılması için 91 adet bank yerleştirilen parka 4 adet saat kulesi figürü de eklendi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Partili Keseli; Başkan Tugay sorumluluktan kaçıyor!

Bu park “her yaş” için

Sulama tesisatının da yenilendiği Şehit Hakan Ünal Parkı’na 14 bin 200 metrekarelik hazır rulo çim zemin uygulandı; 28 adet ağaç ve bin 457 adet çalı daha dikilerek yeşil dokusu güçlendirildi. Mevcut spor alanlarını elden geçiren Büyükşehir Belediyesi, basketbol pota setleri ile basketbol sahaları ve 1 tenis kortunu uluslararası standartlara getirerek yeniledi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.