Bu kutular karın doyuruyor

Buca Belediyesi vatandaşların ellerinde kalan, bayatlamış ekmeklerini değerlendirmeleri için ilçe genelinde 120 noktaya Bayat Ekmek Kutuları kurdu. Vatandaşların kutulara bıraktığı ekmekler düzenli olarak toplanarak sokak hayvanlarının beslenme odaklarına dağıtılıyor. Sistem sayesinde vatandaşlar çöpe, sokağa atmaya kıyamadığı bayat ekmeklerini değerlendirirken, can dostlarımız sokak hayvanları da yaz kış düzenli gıdaya kavuştu.  Kutulara yerleştirilen su odakları da sıcak havalarda bunalan can dostlarımızın serinleme ünitesi oluyor. Vatandaşlar tarafından çok beğenilen uygulama kısa zamanda ilçe genelinde 200 noktaya yaygınlaştırılacak.

Buca Belediyesi çöpe atmaya elimizin varmadığı bayat ekmekleri değerlendirmek amacıyla hazırladığı Bayat Ekmek Kutuları ile sokak hayvanlarına sürekli gıda bankası yarattı. İlçe genelinde 120 noktaya kurulan Bayat Ekmek Kutuları vatandaşların ellerindeki bayatlamış ekmeklerini gönül rahatlığıyla bırakabileceği üniteler olarak kuruldu. Kutularda biriken ekmekleri toplayan Buca Belediyesi Temizlik ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kentin farklı noktalarındaki beslenme alanlarında sokak hayvanlarına dağıtıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Zübeyde Ana'nın Kabrinde 8 Mart Anması

Bu kutular karın doyuruyor

Bayat ekmek kutularına monteli su kapları da sokak hayvanlarının yaz sıcaklarında su ihtiyacını karşıladığı alanlar olarak yer alıyor. Proje ile hem bayatlayan ekmeklerin değerlendirilmesi hem de sokaklarda yaşayan hayvanların aç kalmaması sağlanıyor.  Bucalılar tarafından kısa zamanda benimsenen bayat ekmek kutularının ilçe genelinde 200 noktaya yaygınlaştırılması planlanıyor.

Uygulamayı çok beğenen Bucalılar, bayat ekmeklerini değerlendirmede bu derece anlamlı çalışma gerçekleştiren Buca Belediyesi’ne teşekkür ederken, projenin tüm ilçelerde yaygınlaştırılması temennisinde de bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.