Bu Kez Olmadı!

Gizem Çetinkol-Gazete Ege/CHP 35. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi savaşı yaşandı. PM yarışından galip çıkan CHP İzmir Örgütü’nden 8 kişiyi yer almayı başarmış, ardından da MYK stresi başlamıştı. Günlerce kimin girip giremeyeceği konuşulurken, isimlerin üzerinde kimlerin de etkileri olacağı da tartışılıyordu.

İzmir örgütü üzerinde oldukça etkisinin olduğu bilinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, MYK yarışından mağlup ayrıldı.

VARAN 1: KAMİL OKYAY SINDIR

MYK’ya giren 2 isimle de arasının açık olduğu bilinen Başkan Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanlığı döneminden Kamil Okyay Sındır ile karşı karşıya gelmiş, ilişkileri zarar görmüştü. Kocaoğlu, geçtiğimiz hadtalarda Sındır için “Belediye başkanlığını yapamadı. Sındır dürüst, bir kuruş para yemez. Kendim kadar inanıyorum ama belediye başkanlığı yapamadı” açıklamalarında bulunarak Sındır’ın siyasette başarısız olduğunu dile getirmişti. Öte yandan Sındır CHP İzmir İl Kongresi’nde, Başkan Kocaoğlu’nun desteklediği aday Alaattin Yüksel yerine Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar’ı desteklemişti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan İduğ: “İklim değişikliği ile mücadelede biz de varız”

VARAN 2: ERDAL AKSÜNGER

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun arasının açık olduğu bir diğer MYK üyesi de Eski Milletvekili Erdal Aksünger.  Başkan Kocaoğlu ile sürekli fikir ayrılıkları yaşayan Aksünger, geçtiğimiz yıl İzmir’e gelerek miting gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı makamında ağırlayan ve koltuğunu Cumhurbaşkanı’na veren Başkan Kocaoğlu’nu sosyal paylaşım sitesinden üstü kapalı olarak eleştirmekten kaçınmamıştı.

Bu Kez Olmadı!

Bu Kez Olmadı!

MYK’nın belli olmasıyla birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçtiği isimlerin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu rahatsız ettiği alınan duyumlar arasında.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.