Bornova’nın Yeni Stadı’nda 2. etap da tamamlandı

Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımını üstlendiği Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etap çalışmaları ve çevre düzenlemeleri de tamamlanma aşamasına geldi. Güney tribünü biten Stadın aydınlatma direkleri monte edilmeye başlandı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, çalışmaların hızla devam ettiği statta İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte incelemelerde bulundu. Stadın yeni sezona tam anlamıyla hazır olacağını söyleyen Başkan Atila, “Amacımız şu an itibariyle gündüz maçı oynanabilecek konumda olan stadımızı resmi maç oynanabilecek hale getirmek.” dedi.

Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilk etabını bitirdiği Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etabı ve çevre düzenlemeleri tamamlanma aşamasına geldi. Doğu ve batı tribünün ardından Güney kale arkası tribünü de bitti. Çatısı kaplanan tribünün koltukları da monte edildi. UEFA standartlarında 6700 seyirci kapasiteli Bornova Stadı 2016-2017 futbol sezonuna yetişiyor. Ayrıca Passolig sisteminin kurulması için de gerekli çalışmalar başladı.
Bornova’nın Yeni Stadı’nda 2. etap da tamamlandı
Aydınlatma direkleri dikiyor
Üçüncü etap çalışmaları kapsamında Kuzey tribünü tamamlandığında seyirci kapasitesi 12 bin 500 kişi olacak stadın, aydınlatma direkleri takılmaya başlandı. 50 metre yüksekliğindeki aydınlatma direklerinin üçü monte edildi. Dördüncü aydınlatma direği de önümüzdeki hafta monte edilecek. Tüm bunlarla birlikte stadın çevresiyle ilgili çalışmalar da yapıldı. Stadın etrafındaki yollar, özellikle maç oynanacak günlerde ulaşım sorunu yaşanmaması için daha geniş hale getirildi. Aynı amaçla yeni otopark alanları oluşturuldu.
 Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, çalışmaların hızla devam ettiği statta İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte incelemelerde bulundu. Onlara ilgili başkan yardımcıları ve müdürler de eşlik etti. Stat ve çevresinde devam eden çalışmalarla ilgili yetkililerden detaylı bilgi alındı.
Bornova’nın Yeni Stadı’nda 2. etap da tamamlandı
 1 ay içinde her şey tamamlanacak
 Stadın yeni sezona tam anlamıyla hazır olacağını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Güney tribününü de tamamladık. Işıklandırma direklerini dikiyoruz. Çevre düzenlemesi, yollar ve otoparklarla ilgili çalışmalar neredeyse tamamlandı. Passolig sisteminin kurulumu çalışmalarına da başladık. Bu konuda Futbol Federasyonu ile süreki temas halindeyiz. Amacımız şu an itbariyle gündüz maçı oynanabilecek konumda olan Stadımızı resmi maç oynanabilecek hale getirmek. Bugün bu amaçla bir araya geldik ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerimizle incelemelerde ve görüş alışverinde bulunduk” dedi.
Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’tan berberlere hijyen desteği
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.