Bornova’nın yeni muhtarlık binaları hizmet vermeye başladı

Bornova’nın yeni muhtarlık binaları hizmet vermeye başladı

Muhtarların vatandaşlara daha iyi koşullarda hizmet verebilmesi için Bornova Belediyesi‘nin projesini hazırladığı muhtarlık ofislerine yenileri eklendi. Muhtarların talepleri doğrultusunda ilk aşamada 10 muhtarlık binasını hizmete açan Bornova Belediyesi, muhtarları talepleri doğrultusunda bunlara yenilerini ekledi. Bornova Belediyesi’in yapımını tamamladığı muhtarlık ofislerinin sayısı 16’ya çıktı.

Bornova'nın yeni muhtarlık binaları hizmet vermeye başladı

 Bornova Belediyesi, muhtarların daha iyi şartlarda hizmet vermeleri için tasarladığı yeni muhtarlık binalarından ilkini Pınarbaşı Semti’ndeki Kemalpaşa Mahallesi’nde hizmete açmıştı. Ardından 9 mahallede daha yeni ofisler yapılarak muhtarların ve vatandaşların kullanımına sunuldu. Bu aşamadan sonra yeni muhtarlık ofisi isteyen muhtarların talepleri en kısa sürede yerine getirildi. Rafet Paşa Mahallesi, Kavaklıdere ve Yunus Emre mahallelerinin ardından, Egemenlik, Karacaoğlan ve Serintepe mahallelerinin yeni muhtarlık binaları da kısa süre önce tamamlanarak muhtarların ve vatandaşların kullanımına sunuldu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da Uğur Mumcu’yu anma etkinliği

Tasarımıyla dikkat çekiyor

Bornova Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından tasarlanan yeni muhtarlık ofisleri 12 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 28 metrekarelik alan üzerine inşaa edildi. Önünde 16 metrekarelik terası bulunan modern ofislerde küçük bir mutfak ve tuvalet de bulunuyor. Tasarımı ile dikkat çeken klimalı ofislerin, ilan panosu, dolap, masa ve sandalyeleri de muhtarların en iyi hizmeti verebilecekleri şekilde dizayn edildi.

Muhtarların vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olduklarını ve zor bir görevi yerine getirdiklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Muhtarlarımızın görevlerini daha iyi yapabilmelerine destek olmak için, çalışma koşullarını iyileştirmek için yeni muhtarlık ofislerini tasarlayıp yapımını üstlendik.Yeni ofislerle hizmetin kalitesinin arttığını gördük” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Partili Sait Başdaş’tan Abdül Batur’a Çınartepe Spor Salonu Eleştirisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.