Bornova’da Toplu İş Sözleşmesi sevinci

Bornova Belediyesi’nde çalışan 197 kadrolu işçiyle imzalanan sözleşmeye göre, yüzde 13’lük artışla en düşük işçi maaşı 4 bin 412 lira, en yüksek işçi maaşı ise 4 bin 985 lira oldu. Başkan Olgun Atila, “Amacımız çalışanlarımıza iyi imkanlar sunarak, kente en iyi şekilde hizmet etmelerini sağlamak” diye konuştu.

Bornova Belediyesi’ndeki Toplu İş Sözleşmesi imza törenine, Başkan Olgun Atila, Belediye İş 6 Nolu Şube Başkanı Buket Mertoğlu Gürpınar, şube yöneticileri ve belediye bürokratları katıldı. 197 kadrolu işçi için iki yıl geçerli olacak sözleşmeye,  Atila ve Gürpınar imza attı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Ziraat Bankası hayvancılıkla ilgili proje başlattı Kars’ı dahil etmedi

Bornova’da Toplu İş Sözleşmesi sevinci

Yüzde 13 artış

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi’ne göre, ücretlerde ortalama yüzde 14, sosyal haklarda ise yüzde 18 artış oldu. En düşük işçi maaşı 4 bin 412 liraya, en yüksek işçi maaşı ise 4 bin 985 liraya yükseldi. Sözleşmede; giyim, erzak, eğitim ve engelli yardımları ile ikramiye rakamları da yer aldı.

Herşey en iyi hizmet için

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, imzalanan sözleşmenin tüm Bornova, Belediye ve çalışanlar için hayırlı, uğurlu olmasını diledi. Atila, “İş barışına büyük önem veriyoruz. Bu nedenle de çalışanlarımız arasında dengeyi her zaman gözettik. Amacımız personelimizin tamamına en iyi imkanları sunarak, kente en iyi şekilde hizmet etmelerini sağlamak” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP KONAK’TAN GENÇ ASLI’YA ANMA TÖRENİ

 Bornova’da Toplu İş Sözleşmesi sevinci

Beklentimizi karşıladı

 Belediye – İş 6 Nolu Şube Başkanı Buket Mertoğlu Gürpınar ise imzaladıkları sözleşmenin beklentilerini karşıladığını belirterek, Başkan Olgun Atila’ya teşekkür etti. Gürpınar, emekçi arkadaşlarının her zaman olduğu gibi evleri olan Bornova’ya en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.