Bornova’da sokaktaki dostlar için örnek projeler

Bornova Belediyesi, sokak hayvanlarının özellikle yaz aylarında su ve mama ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Sokak hayvanları için Bornova genelinde 160 noktada bulunan Beslenme Odakları, 90 farklı noktaya daha yerleştirilecek.

Bornova’da sokaktaki dostlar için örnek projeler

 Bornova Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları aralıksız devam ediyor. Sokakta yaşayan canlar için hayata geçirilen ve birçok yerel yönetim tarafından örnek alınan Beslenme Odakları Projesi, Bornova’nın dört bir yanındaki 160 noktada yerini aldı. Sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyaçlarını daha sağlıklı hale getiren beslenme odaklarından 90 adet daha yerleştirilecek. Sokaktaki dostlarımız, hayvanseverler tarafından temin edilen mamalarla bir taraftan belirli bir noktada temiz bir şekilde yemek ihtiyaçlarını karşılarken diğer taraftan otomatik olarak dolan su haznesiyle özellikle sıcak günlerde susuz kalmıyor.
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçede yaşayan her canlının yaşam hakkının öncelikli olduğuna  dikkat çekerek “Yasalar ve imkanlarımız dahilinde belediye olarak sokak hayvanlarına karşı tüm görevlerimizi eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. Kısırlaştırma, aşılama, havyan ambulansı, kedi evleri, köpek kulübeleri ve barınaktaki hayvanların beslenmelerine katkı sağlayan bayat ekmek kutuları gibi hizmetlerimizin yanı sıra ilçemizde yaşayan küçük dostlarımız için Bornovalı hayvanseverelerle de işbirlikleri kuruyoruz. Emeği geçen tüm hayvanseverlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Bornova’da sokaktaki dostlar için örnek projeler
 Çevre temziliğine de katkı
Başkan Atila geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen Hayvan Dostu Taksi Durağı projesinin de Türkiye’deki belediyelere örnek teşkil ettiğini vurgulayarak “Kentimizin dört bir yanına yerleştirdiğimiz beslenme odaklarıyla sıcak yaz günlerinde sokaktaki canlarımızın en önemli ihtiyacı olan suya kolayca ulaşabilmelerini sağlıyoruz. Ayrıca gönüllü Bornovalılar tarafından temin edilen mamalarla da hayvanlarımızın yemek ihtiyaçlarını karşılanıyor. İzmir’deki ilçeler arasıda sokak hayvanlarına yönelik olarak en fazla beslenme odağının kurulduğu ilçelerden biri Bornova. Bu sayede havyanlarımızın belirli noktalardan beslenmelerini sağlayarak çevre temizliğine de katkı sağlıyoruz” şeklinde konuştu.
Bu haber ilgini çekebilir ->  “Sanayileşmekten Başka Çare Yok"
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.