Bornova’da iki yılda 31 bin metrekare alan yeni projeler için kamulaştırıldı

Bornova Belediyesi, vatandaşlarının daha rahat ve sağlıklı bir çevrede yaşayabilmesi için 2 yıl içinde 31 bin 718 metrekarelik alanı 20 milyon 574 bin lira bedelle  kamulaştırdı.  Kazanılan bu alanlarda yol, park, yeşil alan ve sosyal tesis gibi pek çok çalışma yapılıyor.

Bornova Belediyesi, 2 yıl içinde yol ve yeşil alanlar için  26 bin 494 metre kare,  resmi ve sosyal tesisler  için 5 bin 223 metrekare olmak üzere toplam 31 bin 718 metrekare alanı kamulaştırdı. 20 milyon 574 bin TL’lik kamulaştırmayla kenti geleceğe taşıyacak pek çok proje hayata geçirildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  25 ülkede çekilen kadın portreleri Buca’da

Kamulaştırma çalışmalarıyla, Doğanlar Kültür Merkezi, Atatürk Mahallesi Kudurgan Deresi ve çevresi ıslah ve  park alanı çalışmaları, Merkez Mahallesi yol genişletme çalışması gibi bir çok proje başlatıldı. Bunların bir kısmı tamamlanırken bir kısmı devam ediyor.

Yollar düzenleniyor

Bornova Belediyesi Çamdibi’nde 5454 sokağın girişini neredeyse tamamen kapatan binayı yıkarak ulaşımı rahatlattı. Yapıldığı dönemde ruhsatlı olmasına rağmen sonradan Atatürk Parkı ile Katlı Pazaryeri arasındaki yolda kalan iki katlı bina kamulaştırma bedelleri ödenerek yıkıldı.

Ayrıca, Altındağ Merkez Mahallesi’nde yer alan 7 metre genişliğindeki yolun kenarlarında kalan alan kamulaştırıldı. Böylece yolun genişliği 17.5  metreye çıkarılarak trafiğin rahatlatılması sağlandı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak Belediyesi’nin 32 müdürlüğü 16’sını kadın yönetiyor.

Bornova’da iki yılda 31 bin metrekare alan yeni projeler için kamulaştırıldı

Doğanlar Kültür Merkezi ve sosyal alanlar için kamulaştırma

Doğanlar 1517 sokakta bulunan boş alanı kamulaştırarak, Doğanlar Kültür Merkezi için çalışmalara başladı.Bornova Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan Dost Market’in Doğanlar Şubesi de  bu binada yer alacak.

Çamdibi Atatürk Parkı’nın yakınındaki 4 bin 167 metrekare boş arazinin de resmi tesis yapımı için kamulaştırması gerçekleştirildi.

Yeşil alan ve Park alanları artıyor

Şehir içindeki yeşil alanların arttırılması amacıyla Koşukavak, Çamkule, Zafer, Kemalpaşa, Ümit, Ergene ve Atatürk mahallelerinde kamulaştırmalar yapıldı.Yine Atatürk Mahallesi’nin en önemli sorunlarından biri olan Kudurgan Deresi’nin ıslah ve çevre düzeni çalışmaları başlatıldı. Dere ıslahı için Bornova Belediyesi 3 bin 758 metrekarelik alanı kamulaştırdı ve İZSU çalışmalara başladı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Gençlik Merkezi, Karabağlar’a çok yakışacak

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, vatandaşların ihtiyaçlarına göre projeler ürettiklerini ifade ederek, “Bu projeleri hayata geçirirken ihtiyaç duyduğumuz alanları kamulaştırma yoluyla elde ediyor, yeni yol, park, yeşil alan ve sosyal tesisleri de ilçemize kazandırıyoruz” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.