Bornova’da çocuklar için yeni bir dünya kuruluyor

Çocuklara yönelik olarak hayata geçirdiği pek çok proje ve çalışma ile tüm Türkiye’ye örnek olan Bornova Belediyesi’nin, Kazım Dirik Mahallesi’nde inşa edeceği Çocuk Dünyası, Bornova Belediyesi meclis üyelerine tanıtıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bu özel mekanın temelini 2017 yılında atıp, en kısa sürede bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. Çocukların keşfederek öğrenip, aileleri ile birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri alternatif bir eğitim ve eğlence mekanı olarak planlanan Bornova Çocuk Dünyası, 8.200 metrekarelik alan üzerine yapılacak.  

Mimari Projesi yarışmayla belirlenen Bornova Çocuk Dünyası, Bornova Belediyesi’nin dün yapılan Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gerçekleştirilen sunumla tanıtıldı. Mimar Dr. Orkun Özüer’in öncülüğünde hazırlanan Yüksek mimarlar Kerem Çınar ve Görkem Rabia Evkaya’ya ait projenin sunumu yapıldı. Yüksek Mimar Evkaya, Türkiye çapında 58 projenin katıldığı yarışmada birinci olan projeyi tüm detaylarıyla meclis üyelerine anlattı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Hem Çocuklar, Hem Anneleri İçin

 Bornova’da çocuklar için yeni bir dünya kuruluyor

Çocuklar özel tesis

 Çocuklar için hayata geçirdiği yatırım ve projeleriyle UNICEF’in Çocuk Dostu Kent ilan ettiği Bornova Belediyesi, kısa süre içerisinde inşaatına başlayacağı Çocuk Dünyası’nı çocukların keşfederek öğrenip, aileleri ile birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri alternatif bir eğitim ve eğlence mekanı olarak planlanıyor.  Bornova Çocuk Dünyası’nda 4-12 yaş grubu çocukların  ‘bilişsel’, ‘ fiziksel/motor’, ‘sosyal’, ‘duygusal’ beceri ve gelişimini destekleyen sergi, bilgi, deneyim ve atölye alanları yer alacak. Ayrıca tesis içerisinde dijital ve sesli kitapların da yer alacağı okuma salonu olacak. Kazım Dirik Mahallesi’nde 6.100 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 8.200 metrekarelik alanda yapılacak mekanda, doğum günü gibi özel kutlamalarda da kullanılacak çok amaçlı salon da yer alacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bitlis'te askeri helikopter düştü! 11 şehidimiz var

Bornova’da çocuklar için yeni bir dünya kuruluyor

En kısa sürüde bitireceğiz

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, göreve geldiklerinden bugüne kadınlara, çocuklara ve engelli bireylere pozitif ayrımcılık yaptıklarını hatırlattı. Çocuk Dünyası projesine büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Atila, “Çocuklara yönelik olarak bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla herkese örnek olduk. Bu özel projeyi hayata geçirdiğimizde de bu konudaki öncülüğümüz sadece İzmir’de değil, Türkiye genelinde tescillenecek. Buradan ülkemizin dört bir yanından gelecek çocuklar yararlanacak. Bu özel mekanın temelini 2017 yılında atıp, en kısa sürede bitirmek istiyoruz” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.