Bornova Yine Farkını Gösterdi

Süpürgeci olarak girdiği belediyede Başkan Vekili oldu

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila 1 Mayıs öncesi 30 yıl işçi olarak çalışan Meclis Üyesi Erbay Kara’yı vekil olarak atadı. Bornova Belediyesi’nde süpürgeci olarak işe başlayan Kara,  3 gün boyunca Başkanlık yetkisi ile Bornova’ya hizmet etti.

Bornova Belediyesi’nde 30 yıl temizlik işçisi, şantiye şefi ve posta başı gibi görevlerde bulunan Erbay Kara 2014 yılı Nisan Ayı’nda yapılan seçimler öncesi emekli oldu. Kara, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir ve Bornova Belediyesi Meclis Üyesi seçildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Aliağa Pırıl Pırıl, Çiçek Gibi Oluyor

Bornova Yine Farkını Gösterdi

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Komisyonu Üyesi olarak da görev yapan Kara, Bornova Belediyesi’nde önemli bir görev üstlendi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 3 gün boyunca Erbay Kara’yı Başkan Vekili olarak atadı. Böylece Kara, 450 bin nüfuslu ilçede süpürgeci olarak girdiği Bornova Belediyesi’nde en üst makama kadar yükseldi.

Hizmetin her türlüsü mutluluk verici

Hangi görevde olursa olsun vatandaşa hizmet etmenin mutluluk verici olduğunu ifade eden Bornova Belediyesi Başkan Vekili Erbay Kara şöyle konuştu: “Ben 1983 yılında dönemin İzmir Belediyesi’nde süpürgeci olarak göreve başladım. Sonra 1984 yılında Bornova Belediyesi’nde süpürgeci olarak çalışmaya devam ettim. Bornova Belediyesi’nde 33 yıl boyunca temizlik işçisi, şantiye şefi ve posta başı gibi görevlerde bulundum. Şimdi de meclis üyesi olarak hizmet veriyorum. Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila 1 Mayıs öncesi beni Başkan Vekili olarak bıraktı. Bu kente Belediye Başkanı yetkileri ile hizmet etmek gurur verici. Ayrıca bir işçinin belediye başkanı yetkilerine sahip olması da çok büyük bir mutluluk. Bornova Belediye Başkanı OIgun Atila’ya tüm emekçiler adına çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  BAŞKAN SANDAL’DAN PERSONELE BAYRAM MÜJDESİ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.