Bornova Belediyesi’nin 6004 ‘Dostu’ Var

Ege Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi gibi uluslararası standartlara sahip kurumları ile eğitimde marka kent olan Bornova’da öğrenciler  çok çeşitli imkanlardan yararlanıyor. Bornova Belediyesi’nin öğrencilere sosyal ve ekonomik olarak destek olmak için 2014 yılında başlattığı Dost Kart Projesi her geçen gün daha da büyüyor. Dost Kartlı öğrenci sayası 6004’e yükseldi. Dost Kart sahibi gençler, Büyükpark içindeki Gençlik Merkezi’nin;  yemek, içecek,  çamaşır yıkama, internet erişimi ve kütüphane gibi hizmetlerden faydalanıyor. Ayrıca Dost Kart sahibi gençler, Bornova Belediyesi ile esnaf arasında yapılan anlaşmaya göre yaptıkları alışverişlerde çeşitli oranlarda indirimlerden de  yararlanıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Türkiye’nin ilk sanal turizm fuarı açıldı

“Her yer Kampüs Heryer Bornova” sloganı ile hareket eden Bornova Belediyesi’nin Üniversite öğrencileri için yaptığı çalışmalar artarak devam ediyor. 2014 yılında hayata geçirilen Dost Kart Projesi  öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor. Her geçen gün daha çok öğrenciyi kapsayan Dost Kart Projesi’den yararlananların sayısı 6004’e ulaşırken, bu güne kadar Gençlik Merkezi’nden verilen hizmet sayısı ise 1 milyonu geçti.

Büyükpark içindeki Gençlik Merkezi’nden yararlanan Dost Kart sahibi öğrencilere ücretsiz 3 çeşit öğlen yemeği verilirken, gün boyu çay, kahve ve meyve suyu ikramlarında da bulunuluyor. Merkez içinde oluşturulan kütüphanede ders çalışma imkanı bulan gençler, ücretsiz olarak internet hizmeti ve çamaşır yıkama hizmeti de alabiliyor.  Ayrıca merkez içinde tabu, scrable, jenga gibi zeka geliştirici oyunların yanı sıra bahçedeki masa tenisi ve satranç ile de öğrencilerin keyifli zaman geçirmeleri sağlıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  FOÇA KORUMA AMAÇLI İMAR PLANINA KAVUŞUYOR

Dost Kart Avantajı

Bornova Belediyesi’nin Dost Kart uygulaması sayesinde gençler, ‘Dostkart’ amblemi olan 400 esnaftan yüzde 10’dan yüzde 50’ye kadar indirimli alışveriş yapma imkanı bulurken, Bornova Belediyesi’nin hizmetlerinden de öncelikli olarak yararlanıyor. Belediye ile anlaşma yapılan esaf ise sürekli olarak kontrol edilerek, kurallara uymayanlar sistemden çıkarılıyor.

Dost Kart edinmek için

Dost Kart ve Gençlik Merkezi uygulamalarından yararlanmak isteyen öğrenciler, Bornova Belediyesi tarafından üniversitelerin kayıt dönemlerinde ve belirli aralıklarla fakültelerde kurulan stantlara başvuru yapabiliyor. Ayrıca gençler, Gençlik Merkezi’nden Dost Kart’larını edinebiliyorlar.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Karşıyaka’nın değerleri Travel Turkey’de!

Dost Kart sahibi öğrenci sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “İlçemizde, geleceğimiz olan gençlerimize gerçek anlamda sahip çıkmak istiyoruz. Dost Kart Projesi’ni bu amaçla hayata geçirdik. Projenin başlangıcından bu yana Gençlik Merkezi’nden yararlanan öğrenci sayısı da arttı. Gençlerimize yönelik desteklerimiz artarak devam edecek” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.