Bir mucizeyi başaran Handan’a Bayraklı Belediyesi sahip çıktı

Bayraklı Belediyesi, 2.5 aylıkken safra kanallarının olmadığı anlaşılan ve bu şekilde 17 yıl yaşayan ardından da ameliyat olup sağlığına kavuşan Handan Ülker’e sahip çıktı. Bu yıl özel bir üniversite fizyoterapistlik okumaya başlayan Ülker, belediyenin kız yurdunda misafir edildi. “Tam bir aile ortamında kaldım. Herkes benimle yakından ilgilendi” diyen Ülker, hayallerini bir bir gerçekleştirdiğini söyledi. Öte yandan genç kız, dünyada bu hastalığa yakalanıp 17 yaşına kadar yaşayan ilk kişi olduğunu belirterek, Guinness rekorlar kitabına başvurduğu belirtti.

Ramazan-Nezahet Ülker’in en küçük çocuğu olan Handan Ülker’in, zorlu hayat yolculuğu doğduktan hemen sonra başladı. Henüz 2.5 aylıkken safra kanalları olmayan küçük Handan için, doktorlar organ naklini şart koştu. Aile, yıllar boyu hastanelerden gelecek “mutlu” haber için bekledi. Umutlarını yitiren Handan Ülker’in hayatı 17 yaşında gelen bir telefonla bir anda değişti. Karaciğer nakli olan genç kız, kısa sürede sağlığına kavuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP KONAK’TAN GENÇ ASLI’YA ANMA TÖRENİ

HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞTU!

Sağlığına kavuştuktan sonra hayallerinin peşinden koşan ve 20 yaşına gelen Handan Ülker, çok sevdiği İzmir’de özel bir üniversitenin fizyoterapistlik bölümünü kazandı. İzmir’e gelen aileye Bayraklı  Belediyesi sahip çıktı. 1. sınıfı başarıyla bitiren Ülker, yıl boyu belediyenin kız yurdunda kaldı.

Bir mucizeyi başaran Handan’a  Bayraklı Belediyesi sahip çıktı

MUTLU BİR YIL GEÇİRDİM

17 yıl boyunca hastalığı ile savaştığını anlatan Ülker, “Yaşıtlarımdan hem ruhsal hem de fiziksel anlamda daha fazla acı çektim. Nakilden sonra hayallerimi yaşamak istedim. İzmir benim hayalimdeki şehirdi. Buraya gelip üniversite hayatıma atıldığımda hayallerimi yaşamaya başladım. Çok mutlu bir yıl geçirdim. Öyle ki arkadaşlarımla ayrılırken ağladık. Sosyal yaşantım gayet iyi de. Yaşadığım kötü bir hastalıktan sonra hayat bana meyvelerini vermeye başladı. Hastalığım aklımın bir köşesinde. Organ naklinde her zaman bir risk var. 17 yaşıma kadar bu hastalıkla direndim. Bundan sonrada direnip, hayatımı yaşacağım. İlk okula başladığımda nerede kalacağım belli değildi. Okuldan önce Bayraklı Belediyesi’nin kız yurdu olduğunu duymuştuk. Sonra buraya geldim, başkanımızla görüştüm. Bizimle yakından ilgilenildi. Yıl boyu yurtta kaldım. Çok memnun kaldım. Aile ortamı vardı. Oda arkadaşımla çok iyi anlaştım. Belediye bana her türlü desteği sağladı” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Tertemiz Bornova için Büyükşehir’le el ele

GUİNESS’E BAŞVURDU

“Benim hastalığımda dünyada 11 yaşını geçmiş çocuk yok” diyen Ülker, “Bir tek ban varım. 17 yaşına kadar yaşadım ve karaciğer nakli oldum. Biz de guiness rekorlar kitabına başvurduk ve sonuç bekliyoruz” diye konuştu. Aynı hastalıkla boğuşanlara da moral veren genç kız, “İnsan içinde umut ve mutluluk olduğu sürece aşılmayacak engel yok. Umudunuz varsa kötü bir hastane odasında bile hayat size çok güzel şeyler sunabiliyor. Sakın pes etmeyin” dedi. Ülker, bu süreçte babası Ramaz Ülker’in kendisine büyük bir destek verdiğini de ifade ederek, “ İyi ki babam var. Eğer o olmasaydı şuanda bu dünyada olamazdım” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Ziraat Bankası hayvancılıkla ilgili proje başlattı Kars’ı dahil etmedi

HERKESE ÖRNEK OLDU

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Handan’ın yaşam mücadelesiyle herkese örnek olduğunu belirterek, “Sevgili Handan bizlere bu hayatta başımıza ne gelirse gelsin pes etmememiz gerektiğini hatırlattı. Yaşam mücadelesiyle örnek oldu. Azmetti ve üniversiteli oldu. Kendisini kız yurdumuzda misafir ettik. Memnun kalması bizi ayrıca mutlu etti. Kendisine yaşamı boyunca başarılar diliyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.