Belediyenin Kursları Meyvelerini Veriyor

Bayraklı Belediyesi‘nin ücretsiz kursları, meyvelerini vermeye devam ediyor. Belediye’nin kuaförlük kursuna katılıp sertifikalarını kazananlar, işlerine başlayacak. Kursu başarıyla tamamlayanlardan kimi kendi dükkanı açacak kimi ise mahallesindeki kuaför salonunda işe başlayacak.

Kursiyerler altı ay boyunca Bayraklı Belediyesi Onur Mahallesi Semt Merkezi’nde kuaför Nevin Yılmaz’dan eğitim aldı. 20 kadın kursiyer aldıkları örgü, topuz, perma, saç bakımı-kesimi, fön, röfle gibi eğitimin yanı sıra anatomi ve fizyoloji gibi işin temeline inerek kuaförlüğün inceliklerini de öğrendi. Kadınlar müşteri karşılama ve uğurlama ile dükkan temizliği, kişisel hijyen konularında da detaylı bir şekilde bilgilendirildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  2020 YILI EFES SELÇUK’TA “DAYANIŞMA YILI”

Belediyenin Kursları Meyvelerini Veriyor

ALDIKLARI EĞİTİMİ KOMŞULARINDA UYGULADILAR

Kursiyerler aldıkları bu eğitimi kimi zaman çocuklarının kimi zaman da arkadaşlarında uyguladı. Yaptıkları işin övülmesi onları daha da  cesaretlendirdi. Kursiyerler özveri çalışmalarının sonucunu ise aldıkları sertifika ile taçlandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını alan kursiyerlerin sevinci yüzlerinden okundu. Yaz ve kış dönemi kursiyerleri aldıkları bu altyapı ile başvurdukları mesleki eğitim sınavlarında başarılı olmaları halinde kalfalık ve ustalık unvanı kazanacaklar. Kursiyerler kendi dükkanlarını açabilmek için hazırlıklara şimdiden başladı.

Belediyenin Kursları Meyvelerini Veriyor

DÜKKAN AÇILIŞLARINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Meslek edinme kurslarının önemine dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Ücretsiz kurslarımızdan faydalanan birçok vatandaşımızın hayallerine kavuştuğunu gördük. En önemlisi bu kurslarımız iş kapısını araladı, aralıyor. Kuaförlük kursumuz da kadınlardan ilgi görüyor. Birçoğunun dükkan açılışlarını gerçekleştirdik. Kimi ev hanımıyken kendi işinin patronu oldu kimi bir yerde çalışmaya başladı. Sonuçta ev ekonomilerine katkı sağladılar. Bu da bizi mutlu etti. Kurslarımızın biri biterken biri başlıyor. Meslek edindirme kurslarımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.