Behçet Uz’un hayalindeki gibi..

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark’taki yeşil alan yoğunluğunu ve ağaç sayısını artırmak üzere hazırladığı projeyi, Kültürpark’ı kuran efsane Belediye Başkanı Behçet Uz’un torunları da çok beğendi. Kurtul Kaptanoğlu, Gül Vardarlı ve Ayşe Kunter, yeni projeyle dedelerinin hayalindeki Kültürpark’ın yeniden hayata geçirileceğini söyledi.

İzmir’in tarihi ve simgesel mekanlarından Kültürpark’ı yeniden tasarlayarak geleceğe taşıyacak çalışmaları içeren projeye, parkın kurucusu, kentin efsane belediye başkanı Behçet Uz’un torunlarından destek geldi.İzmir Yangını ile küle dönen 420 bin metrekare alanı rehabilite ederek Kültürpark’a dönüştüren Uz’un torunları, dedelerinin mirasının yeni projeyle gerçek anlamıyla yaşatılacağı görüşünde.

Bu haber ilgini çekebilir ->  25 ülkede çekilen kadın portreleri Buca’da

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Pakistan Pavyonu’nda açılan sergiyi gezerek Kültürpark Projesi’ni tüm detaylarıyla inceleyen torunlar Ayşe Kunter, Gül Vardarlı, Kurtul Kaptanoğlu ve eşi Yeşim Kaptanoğlu, projenin gerçekleşmesi halinde dedeleri Behçet Uz’un hayalinin ikinci kez gerçekleşeceğini dile getirdi.

Behçet Uz’un hayalindeki gibi..

Proje için ne dediler?

Kurtul Kaptanoğlu (Torunu) : “Külüstürpark’a dönmüştü”

“Kültürpark’ı çocukluğumuzdan beri yaşadığımız için belki herkesten çok biliyoruz. Dedemiz Behçet Uz Kültürpark’ı ilk kurmaya çalıştığı dönemlerde yapılan ‘külüstür park mı kuruyorsun?’ şeklindeki eleştirilere çok içerlemişti. Bana göre o zaman için yapılan tam bir Kültürpark’tı ancak geçen yıllar içinde biraz ‘külüstür parka’ dönüştü. Şimdi bu projeyle gene hayalindeki Kültürpark hayata geçiyor. Ben projeyi çok beğendim. Şu anda görünen bütün eksikler tamamlanmış. Behçet Uz’un hayali tekrar yaşatılacak. Benim gördüğüm bu.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Gençlik Merkezi, Karabağlar’a çok yakışacak

Yeşim Kaptanoğlu (Gelini):

“Ben de projeyi çok beğendim. Çocuğumun burada oynayamadığını, onlara göre bir aktivite olmadığını söylerdim. Şimdi bunların da eklenmiş olması, bütün anne babalar için güzel bir haber.”

Gül Vardarlı (Torunu):

“Göründüğü kadarıyla çok güzel bir proje, Aziz Başkan’ı tebrik ediyoruz.”

Ayşe Kunter (Torunu):

“Kuzenlerime katılıyorum. Projenin yolu açık olsun.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.