BBŞT’den Bornovalı çocuklara özel yeni bir oyun

BBŞT’den Bornovalı çocuklara özel yeni bir oyun

Dünyaca bilinen çocuk oyunu ”Bremen Mızıkacıları” Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda, farklı bir şekilde hayat buldu. ”Başka Bir Bremen Mızıkacıları Hikayesi“ adlı çocuk oyunun prömiyeri, yarı yıl tatilindeki Bornovalı çocuklar için için yapıldı.

 

 

Grimm Kardeşler’in unutulmaz eseri ”Bremen Mızıkacıları” Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile farklı bir şekilde hayat buldu. ”Başka Bir Bremen Mızıkacıları Hikayesi“ adlı çocuk oyunun prömiyeri Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde Bornovalı çocukların beğenisine sunuldu.

Arzu Leylak’ın yazdığı, İbrahim Güngör’ün yönettiği oyuna ilgi yoğun oldu. Yarı yıl tatilindeki minikler ve Bornova Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri, salonu tamamen doldurdu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca Belediyesi’nde Tam Kapanma Mesaisi

 

Çocuklar, insanlar ile hayvanların birlikte, dostça nasıl yaşabileceğinin anlatıldığı oyunu ilgiyle izledi. Güldürürken düşündüren oyunda, kaz, horoz, kedi, köpek, eşek kuklarına başarı ile can veren oyuncular ve set arkasındaki emektarlar oyun sonunda dakikalarca alkışlandı. Büyük beğeni toplayan oyun, 7,14 ve 24 Şubat tarihlerinde Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi’nde miniklerin beğenisine sunulacak.

 

Tüm canlılar birlikte yaşayabilir

 

Bilinmeyen bir tarihte hayvanlar, Bremen Mızıkacıları’nın insanlara karşı kazandığı zaferin kıvılcımıyla, kendi soylarının tükenmesine neden olan, kendilerine kötü davranan insanların dünyasını ele geçirirler. Bremen hariç. Orada insanlar, hayvanlar ve tüm canlıların uyum içinde yaşayabildiğine dair bir söylenti dolaşmaktadır. Hayvanların egemenliğinden mutsuz olan, birlikte nasıl yaşayabildiklerini merak eden 4 kişi, Bremen’e doğru yola çıkmak için anlaşırlar. Ancak bir sorun vardır. Konuşmaları dahi yasak olan bu insanların karşısına, annesini kaybetmiş ve durmadan sorular soran geveze yavru kaz Bıdık çıkmıştır.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan İduğ, Şampiyonları Ağırladı

 

 

Oyunun künyesi

 

Yazan: Arzu Leylak

Yöneten: İbrahim Güngör

Dekor-Video Tasarım:İlker Şahin

Kostüm Tasarım:Mehmet Ali Zeren

Kukla Tasarım ve Uygulama: Suat Ünverdi

Müzik: Sedat Utku Gücoğlu

Işık Kumanda:Ercan Gülmez

Müzik Kumanda:Serdar Güler

Sahne Amiri:Fatih Ay

Afiş Tasarım: Alpgiray Kelem

Asistanlar: Ada Onat Karataş, Meltem Kahraman

Genel Sanat Yönetmeni: Onur Erdoğan

 

 

Oyuncular:

1. İnsan-Eşek: Ozan Gökmen

2. İnsan-Köpek:Jülide Kara

3. İnsan-Kedi: Esra Tarhan

4. İnsan-Horoz: Rıza Hürkan Ünal

Bıdık-Anne Kaz: Gülin Özkan

Kanguru: Engin Doğan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.