BBŞT, Dario Fo ile Tiyatro Festivali’nde

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) tarafından 2014-2015 sezonunda sahnelenmeye başlayan Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, 5.’si düzenlenen İzmir Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında İzmir seyircisi ile buluştu.

BBŞT’nin 3. sezonunda da yoğun ilgi gören, ünlü tiyatro yazarı Dario Fo’nun Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü adlı oyunu, 5. TAKSAV  Uluslararası İzmir Tiyatro Ferstivali kapsamında, Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gösterildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen gösterimin ardından, yakın zamanda kaybettiğimiz Ünlü İtalyan oyun yazarı Dario Fo ve oyunları hakkında bir söyleşi gerçekleştirildi.

Dario Fo’nun tiyatro aracılığıyla verdiği sosyal mücadelenin ve bugünün tiyatrosu için önemi vurgu yapılan söyleşide, Tiyatro Eleştirmeni Yaşam Kaya ve BBŞT Genel Sanat Yönetmeni Hakan Taner Yıldırım bilgilerini paylaştı. Söyleşi’ye Polat İnangül  ise moderatörlük yaptı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden deprem brifingi

Bir Anarşist’in Kaza Sonucu Ölümü oyununun yönetmeni ve BBŞT Genel Sanat Yönetmeni Hakan Taner Yıldırım, ” Seyircimize çok teşekkür ederiz, 3 sezondur bizi yalnız bırakmadılar, bu umudu paylaşmamıza ortak oldular. Geçen yıl Ankara’da da festival kapsamında oynadık. Büyük destek veren  Başkanımız Olgun Atila’ya ve organizasyonda çok emek harcayan BBŞT ailesine çok teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Bornova’nın 8500 yıllık tarihi ile yerleşim yaşam ve kültür konusunda her zaman örnek olduğunu hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “BBŞT, her yıl farklı oyunları Bornova Merkez, Çamdibi ve Altındağ’daki sahnelerimizde tiyatroseverlerle buluşturuyor.  Ayrıca BBŞT bünyesinde düzenlenen kurslarla her yıl yüzlerce çocuk ve gencimize tiyatroyu eğitimi veriyoruz. Kültür alt yapısına olan desteğimiz artarak devam edecek” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da girişimci kadınlar konuştu

Yakavos Kanbanellis’in yazdığı, Panayot Abacı’nın Türkçe’ye kazandırdığı ve Hakan Taner Yıldırım’ın yönettiği “Savaş Baba” oyunu her Cuma ve Cumartesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde seyirciyle buluşuyor. BBŞT’nin  Ana Kadro ekibi tarafından hazırlanan Deniz Kızı Maira adlı oyun ise her Perşembe saat 14:00’da Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde perde açıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.