Başkanlar “Kuzey Ege’de Birliktelik” Dedi

Kuzey Ege’nin turizmine ivme kazandırmak ve kentlerin değerlerini ön plana çıkararak turizm potansiyelini yükseltmek amacı ile Foça, Menemen, Aliağa, Bergama, Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Ticaret Odası temsilcileri Foça’da buluştu.

Foça Belediyesi ve Menemen Ticaret Odası ev sahipliğinde Foça Belediyesi Denizkent sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya; Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça İlçe Turizm Müdürü, Foça Esnaflar Odası Başkanı’nın yanı sıra, Menemen, Burhaniye, Bergama, Ayvalık, Edremit, Aliağa Ticaret Odası Başkanları ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, toplantıya katılanlar hoş geldiniz derken, toplantının verimli ve başarılı geçmesini diledi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Tertemiz Bornova için Büyükşehir’le el ele

Başkanlar “Kuzey Ege’de Birliktelik” Dedi

Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral’dan sonra söz alan Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, “‘Kuzey Ege’nin incileri’ adı altında oluşturulmuş paydaş toplantısında sizleri Foça’da ağırlamaktan mutluyuz” dedi.

Bölgelerin ortak paydaşta bir araya gelmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Demirağ, “Birçok bölge kendilerini farklı bir şekilde toplumla buluşturabiliyor ama ortak paydaşta birbirimizin tecrübelerini alıp ortak bir platformda el birliği ile belli bir noktaya getirmek bizim açımızdan da çok önemli. Foça olarak 2013 yılında UNESCO Geçici Dünya Mirası listesine girdik. Diliyorum birçok ilçemizde UNESCO Geçici Dünya Mirası listesine girer” diye konuştu. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, konuşmasına şöyle devam etti; “Ortak akıl toplantılarının verimli geçmesini diliyorum, özellikle tecrübelerimizin bir birlerimize çok anlam yaratacağını düşünüyorum. Tekrardan Foça’mıza hoş geldiniz, iyi bir toplantı geçmesini diliyorum.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP KONAK’TAN GENÇ ASLI’YA ANMA TÖRENİ

Kuzey Ege’nin İncileri toplantılarının ilkinin Bergama’da yapıldığını ve büyük bir heyecan duyduğunu belirten Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge ise, “İnsanların gezmek, görmek, eğlenmek amacıyla başka mekanları gezmesi tanımımıza turizm diyoruz. Turizmin hiçbir zaman modası geçmeyecektir. Bizlerin asıl yapması gereken geleceğimizi çok iyi şekilde planlamamız. Sektörel bazda her bölgenin kendine has lokomotif sektörlerini seçip onları ileriye doğru daha akılcı planlamayla geleceğe taşımaktır” dedi. Kaymakam Ulugölge, “Buradaki ilçelerimizin her biri kendi başına bir cevher ve kendilerine has marka değerleri var. Bu toplantılar şüphesiz ki çok faydalı, akıl üretmek adına çok faydalı. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, toplantının başarılı geçmesini diliyorum” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca’da engelli kedilere 5 yıldızlı hizmet  

Yapılan konuşmaların ardından Menemen Ticaret Odası tarafından toplantını içeriğine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.