BAŞKAN SANDAL’DAN BAYRAKLI MÜFTÜSÜNE ZİYARET

BAŞKAN SANDAL’DAN BAYRAKLI MÜFTÜSÜNE ZİYARET
  • 24 Temmuz 2019, 11:10

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Bayraklı Müftüsü Dr. Bilal Doğan’ı ziyaret eti. Samimi ortamda gerçekleşen sohbette Cengizhan Mahallesi’ne yapılacak taziyeevi, Fatih Camisi ve ilçedeki tüm camilerde vatandaşların kullanabileceği dinlenme ve içecek ikram alanlarının oluşturulması konuları masaya yatırıldı.

Cengizhan Mahallesi’nde 90 bin metrekarelik dev alan üzerine kurulan Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı içine sosyal tesis ve taziyeevi yapılmasıyla ilgili önceki haftalarda İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe ile incelemelerde bulunan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a ilçe müftüsü Dr. Bilal Doğan’dan da destek geldi. Doğan’ı ziyareti sırasında gündeme gelen taziyeevi konusunda müftülükle birlikte çalışma kararı alındı. Müftü Doğan, Cengizhan Mahallesi’nde yapılacak taziyeevinde sürekli görev yapacak bir imamın bulunacağını belirtti. Vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasında iki kurumun ortak çalışması konusunda fikir birliğine varıldı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Menderes’te Hayata Engel Yok

“FATİH” PROTOKOL CAMİSİ OLUYOR
İlçenin önemli ihtiyaçlarından olan protokol camisi konusunda da görüşen Başkan Sandal ve Müftü Doğan, Manavkuyu Mahallesi’ndeki Fatih Camisi’nin protokol camisi olarak kullanılmasını kararlaştırdı. Başkan Serdar Sandal, bu konuda belediye olarak caminin gerekli tadilat, bakım ve onarım işlerinde destek olunacağını söyledi. Müftü Doğan da bundan sonra protokol cenazelerinin Fatih Camisi’nde kılınması için yönlendirileceğini kaydetti.

CAMİLERE DİNLENME VE İKRAM ALANLARI
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, cami cemaatinin yoğun olduğu yerlerde imkanlar dahilinde ihtiyaç görülen camilere yaz ve kış aylarında kullanılabilecek çardak ve dinlenme alanlarıyla, yurttaşların soğuk ve sıcak içeceklere ulaşabilecekleri küçük ünitelerin oluşturulacağını söyledi. Müftülükle dayanışma içinde çalışılacak proje kapsamında ihtiyaçların karşılanması noktasında da tüm imkanların seferber edileceği belirtildi. Öte yandan Başkan Sandal, ilçe genelindeki tüm ibadethanelerde temizlik ve imkanlar dahilinde bakım, onarım, tadilat gibi çalışmaların rutin olarak süreceğini kaydetti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  2. Bozalan İncir Festivali başlıyor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ