Başkan Pekdaş’tan Sanayi Sitesi Ziyareti

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, 1. Sanayi Sitesi esnafıyla buluştu. İzmir Oto Tamircileri Odası’nın daveti üzerine gerçekleşen ziyarete Mersinli Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Bayduğa ile birlikte katılan Başkan Pekdaş’ı İzmir Oto Tamircileri Odası Başkanı Necdet Heppekcan ve yönetim kurulu üyeleri ağırladı. Oda binasında gerçekleşen toplantıda Başkan Pekdaş, site esnafının sorunlarını dinledi, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Pekdaş’a teşekkür eden Oda Başkanı Necdet Heppekcan, 1. Sanayi Sitesi esnafı olarak taleplerini iletti. Pekdaş’ın kendilerine gösterdiği ilgi ve alakadan duydukları memnuniyeti dile getiren Heppekcan, bölgedeki en büyük sorunun açık alanda gelişi güzel duran hurda araçlar olduğunu söyledi.

Başkan Pekdaş'tan Sanayi Sitesi Ziyareti

HURDA ARAÇLAR KALDIRILSIN

Hurda araçların yarattığı kötü görüntü ve tehlikeden yakınan Heppekcan, “En son 5-6 yıl önce hurda araçlar toplatılmıştı. Aradan geçen süre içerisinde hurda araç sayısında ciddi bir artış meydana geldi. Sanayi sitemiz içine gelişi güzel bırakılan bu hurda araçlar hem görüntü kirliliği yaratıyor hem de tehlike arz ediyor. Bu araçların çekilmesini ve arkasından kapsamlı bir temizlik çalışmasının yapılmasını istiyoruz. Site esnafı olarak bölgemizin daha iyi bir görünüme kavuşması için desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Dile getirilen sorunları tek tek not eden Başkan Pekdaş da, “Biz elimizden geldiğince sorunların çözümünü birlikte bulmalıyız. Biz uygulamacıyız ama sizlerin desteği bizler için çok önemli. Bizler sizi dinleyeceğiz. Bugün de burada sizi dinlemeye geldim” dedi. Hurda araçların kaldırılması konusuna da değinen Pekdaş, Konak Belediyesi olarak bu konuda çalışma yaptıklarını, ancak sorunun sadece belediye ile çözülemeyeceğini dile getirdi. Bu konuda mutlaka emniyetin de devreye girmesi gerektiğini vurgulayan Pekdaş, hurda araçların kaldırılması için atılacak her türlü adıma Konak Belediyesi olarak destek vermeye hazır olduklarını da belirtti.

Başkan Pekdaş'tan Sanayi Sitesi Ziyareti

ESNAFIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Oda binasında gerçekleşen toplantının ardından Başkan Pekdaş, Heppekcan ve site esnafı ile birlikte 1. Sanayi Sitesi’ni gezdi. Esnafa hayırlı işler dileyen Pekdaş, site içinde yer alan parkın peyzajının yenilenmesi ve park içinde kalan Atatürk büstünün çevre düzenlemesinin yapılması konusunda gelen talebi de anında yanıtladı. Pekdaş, ilgili müdürlüğe talimat vererek parkın kısa sürede elden geçirilmesini istedi. Başkan Pekdaş ayrıca park çevresinde yer alan ve kullanılmadığı için boş duran büfe tarzı yapıların da biran önce kaldıracağının müjdesini verdi. Bölge için yapılması gerekenlerin yerinde görüldüğü inceleme gezisi sırasında sitenin tam ortasından geçen derenin ıslah çalışmasıyla ilgili talepler de dile getirildi. Oda Başkanı Heppekcan, İZSU’nun yürüttüğü çalışmaların hızlanması konusunda Başkan Pekdaş’tan kendilerine destek vermesini istendi. Tüm site esnafının özellikle yağmurlu havalarda zorluklar yaşandığı belirten Heppekcan, su kanallarını biran önce düzenlemesini talep etti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konaklı çocuklar 23 Nisan’ı çizecek
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.