Başkan O Planı Bucalılara Sordu

Buca Belediyesi, Buca’da binlerce vatandaşı ilgilendiren Buca Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı taslağını ikinci kez oda, dernek temsilcilerinin ve vatandaşların görüş ve önerilerine sundu. Adatepe, Dumlupınar, Menderes, Yaylacık ve Vali Rahmi Bey Mahallerinin bulunduğu 34 hektar alanı kapsayan, Kentsel SİT alanı düzenlemelerini içeren plan taslağı görüşmesine katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “İzmir’de ilk mesken olmuş kentimizin son şeklini sizlerin görüşleri ile şekillendirmek istiyoruz. Atacağımız her adımı mümkün olduğunca Bucalılarla birlikte belirleyeceğiz” dedi.

Buca Belediyesi, Buca Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı taslağını vatandaşların görüş ve önerilerini almak üzere görüşmeye açarak katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışını ortaya koydu. İlkini 14 Nisan’da yaparak İmar planının çerçevesini Bucalı vatandaşlara aktaran Buca Belediyesi, öneriler doğrultusunda yeniden şekillendirdiği planı ikinci kez görüşmeye açtı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Soyer’den sürpriz bayram kutlaması

Başkan O Planı Bucalılara Sordu

Buca Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya ilçedeki oda, dernek, esnaf temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıya katılıp Adatepe, Dumlupınar, Menderes, Yaylacık ve Vali Rahmi Bey Mahallerinin bulunduğu 34 hektar alan içerisinde binlerce vatandaşı ilgilendiren plan için görüş ve düşünceleri dinleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Sadece Buca için değil, İzmir için önemli bir alanı konuşuyoruz. Kenti planlarken atacağımız her adımı mümkün olduğunca sivil toplum örgütleri, dernekler, meslek odaları ve vatandaşlarımızla paylaşmaya çalışıyoruz. Akıldan, gönülden geçenleri bölgenin yaşayanları ile planlamak istiyoruz. Tarihte ilk mesken olmuş kentimizin son şeklini sizlerin görüşleri ile şekillendireceğiz” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  BAŞKAN BATUR’DAN BAYRAM MESAJI: Dara düşenin yanında olduk

Başkan O Planı Bucalılara Sordu

Kentsel sit alanını kapsayan 1/5000, 1/1000 ve 1/500 ölçekli imar planları plan hükümleri ile sit kapsamındaki alanların projelendirilmesinde kılavuz görevi görecek olan Tasarım Rehberi çalışmaları vatandaşların görüş ve önerilerinin değerlendirilmesinin ardından Koruma Kurulu’na gönderilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.