Başkan Karabağ aşure kardı!

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Pir Sultan Abdal Derneği Gümüldür Şubesi’nin düzenlediği aşure etkinliğine katıldı. Başkan Karabağ,  “Alevi öğretisinin temeli, insan hakları Cumhuriyet değerleri ve laiklik… Sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, eşi Bahriye Karabağ ile birlikte aşure kardı. Dualar eşliğinde geniş katılımla gerçekleştirilen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Pir Sultan Abdal Derneği Gümüldür Şubesi’nin düzenlediği aşure etkinliğinde konuşan Başkan Karabağ,  “Belediye başkanlığımda yaşadığım, Alevi dostlarımın bir arada bulunma zorluğu var. Birçok dernek var. Eğer bir araya gelebilirlerse, Alevi toplumları ülkemizin, cumhuriyetimizin, laikliğin yegane kurtarıcısı sizler olacaksınız. Bu bakımdan kaşımızın üstünde gözümüz var deyip, birbirimize kem gözle bakmadan Alevi toplumunun değerlerine sahip çıkması ve de birlikte yürümesi gerekiyor. İki sefer eşimle birlikte Ovacık’ta düzenlenen Munzur şenliklerine gittim. Yanımda kızım vardı ve bir tereddütle oraya gittik. Terörün olduğu bölgeydi. Festivale Türkiye’nin her bölgesinden gelen insanlar vardı. İkinci gün öğretmen evinde kaldık. Ovacık’ta, eşim bana döndü dedi ki; ‘Burada hiç bir erkek bir bayana bakmıyor. Ben buraya tereddütle geldim ama son derece müsterihim’ dedi. Değerli arkadaşlarım, işte bizim varmak istediğimiz nokta bu olmalı. Kadın erkek eşitliği… Alevi öğretisinin temeli, insan hakları, cumhuriyet değerleri ve laiklik… Sizlerle gurur duyuyorum. Muharrem ayının ve aşuremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Karabağ aşure kardı!

5 FARKLI NOKTADA AŞURE DAĞITILACAK

Öte yandan Bayraklı Belediyesi, muharrem ayı dolayısıyla ilçenin 5 farklı noktasında aşure dağıtacak. Aşure dağıtımı Cumartesi saat 14.00’da Manavkuyu Migros Cafe, Gümüşpala Meydan, Yamanlar Üç Fidan Heykeli, Bayraklı Sevgi Yolu ve Çay Mahallesi Sancak Cami önünden yapılacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli’de Bahar Temizliği Kıyı Şeridiyle Başladı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.