BALBAY MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE YÖK’LE GÖRÜŞTÜ.

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi Mustafa Balbay kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin aynı ilde kalması için YÖK’ün yeni bir çalışma içinde olduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve YÖK yetkilileri ile görüşmeler yapan Balbay, her iki makamın da kapatılan 15 üniversitedeki 65 bin öğrencinin gelişmelerden en az etkilenmesini amaçladığını vurguladı.

Balbay, Bakan Yılmaz ve YÖK yetkililerine şu görüşleri aktardı:

“FETÖ operasyonu, aldığı puan, maddi durumu ve yaşadığı kenti dikkate alarak tercih yapmış öğrencileri büyük ölçüde mağdur etmiş durumda. Bu konuda iki kez karar alındı. Ancak çözüm kamuoyunu mutlu etmedi. Yeni bir değerlendirme kaçınılmaz görünüyor.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Sel Felaketinin Yaraları Sarılıyor

YÖK yetkilileri Balbay’a şu karşılığı verdi:

“Haklısınız. Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Kamuoyundan ve milletvekillerinden çok farklı öneriler geliyor. Biz öğrencilerin paralel operasyonuyla bağlantı içinde olmadığını değerlendiriyoruz. Zaten paralel yapının içinde olanların çoğu çocuğunu kapatılan üniversitelere yazdırmamış. Yeni bir çalışma içindeyiz.”

BALBAY’IN ÖNERİSİ: “İZMİR’DEKİ ÜÇ ÜNİVERSİTE BİRLEŞTİRİLSİN”

Balbay, İzmir’de üç üniversitenin kapatıldığını anımsatarak şu öneride bulundu:

“İzmir üniversitelerini yazan öğrenciler bu kentte kalmayı bilinçli bir tercih olarak seçtiler. Üç üniversitenin altyapısından yeni tek bir üniversite kurulabilir. Hem altyapı değerlendirilir hem de öğrenciler mağdur olmamış olur.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca Belediyesi’nden Hemşehrilere Çağrı Var!

YÖK yetkilileri öneriyi dikkate alacaklarını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.