“ALİ YİĞİT’İN AÇIKLAMASI İZMİR’İN HASSASİYETİ İLE ÖRTÜŞMÜYOR”

“ALİ YİĞİT’İN AÇIKLAMASI İZMİR’İN HASSASİYETİ İLE ÖRTÜŞMÜYOR”

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Sağlık Sen İzmir 1 no’lu Şubesi tarafından Kuşadası’nda yapılan toplantıya katılarak gündemde bulunan konulara dair açıklamalarda bulundu.

Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Kemal Çırak, Aldüllaziz Aslan, Sağlık Sen 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir’in katıldığı toplantıda Sürekli,   sağlıkta memnuniyet oranının 14 senede yüzde 39’dan yüzde 70 çıktığını, 15 Temmuz’un uzlaşma, birlik, beraberlik ve kardeşliği öğrettiğini, CHP milletvekili Ali Yiğit’in açıklamalarını İzmir hassasiyetleri ile örtüşmediğini ifade etti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  BBŞT’ye 6 Ödül Birden

Sağlık’ta çalışanların  14 yılda iki katına çıktığını ifade eden Sürekli, “Bütçeden en fazla payı Milli Eğitim  alıyor. İkinci sırada Sağlık geliyor. Sağlık ta yapılan başarılı çalışmalar nedeniyle  memnuniyet oranı Ak Parti hükümetleri döneminde yüzde 39 dan yüzde 70 çıktı. Bundan Sağlık çalışanlarımızın da özverili çalışmaları var. Ben her zaman sağlık çalışanlarının sorunu ve taleplerinin takipçisi olacağım. İzmir’de sağlık çalışanlarının kreş sorunu vardı bunun önemli adımlar attık” dedi.

Toplantıda “belgeselini izlediğimiz 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” diyen Sürekli, “Ben buna hain darbe kalkışması demiyorum. Post Modern İstila Girişimi diyorum. 15 Temmuz’da yaşamlarını yitiren 246 şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz’un bize uzlaşma, birlik, beraberlik ve kardeşliği öğretti. Biz bu birlik ruhunu, sonuna kadar muhafaza etmek için bütün vatandaşlarımızla birlikte ülkemizin geleceği, kardeşliği için var gücümüzle çalışacağız, gayret edeceğiz. 15 Temmuz’da oluşan Yenikapı ruhunun bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. FETÖ dahil tüm terör örgütlerine karşı mücadelemiz ise aralıksız sürecek” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli'de Liseler Arası Öykü Ödülü İçin Başvurular Başladı

 Sürekli şöyle konuştu:

“CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit’in açıklamalarını şiddetle kınıyoruz. İzmirliliğe İzmirlinin duruşuna uygun olmayan beyanlar bunlar. Kabul edilemez buluyoruz. Avrupa Birliğinin son zamanlarda izlediği politikaların ardında böyle bir beyanda bulunmak İzmirlinin hassasiyetleri ile örtüşmüyor , ters düşüyor. Ben Ali Yiğit’in nasıl böyle bir beyanda bulunduğunu anlayamadım, kabul de edemiyorum Bir İzmir Milletvekilinin yapacağı açıklama için hiç de şık söylemler değil. İzmirlilerin de tepkisi var. Kendi partisine oy veren bir çok insan da bu politikaları doğru bulmuyor”

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.