AK Parti’den Küfür Tepkisi

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ile İzmir Eğitim Doğa ve Sanat Derneğini ziyaret etti. Ziyarette Tekin, Yüksel ile konuşurken, köprü ve otoyol zammında bürokratların talep ettiği yüzde 25’lik zammı çok bulan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile ilgili büyük bir gaf yaparak, “Yalakalığın bu kadarına pes. Bürokrasi yüzde 25 zam getiriyormuş. Binali Yıldırım kızmış, yüzde 16 yapmış. Sı.mamış karnını yırtmış. Tövbe estağfurullah” diye konuştu.

‘S.çtı’, Sıvadı, Tüy Dikti! Haberi için tıklayınız…

Tekin’in sözlerine, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’ndan jet bir açıklama geldi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Deniz’in hatırası Kedi Evi’nde yaşayacak…

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in İl Başkanı Alaattin Yüksel ile birlikte düzenledikleri basın toplantısının başlangıcında yaşanan ve kameraların kaydettiği küfürlü sözlerin hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Gürsel Tekin’i İzmir’in siyasi havasını kirletmekle suçladı. Küfürlü sözlerin sarf edildiği toplantının ‘Eğitim, Sanat ve Doğa Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşmesinin de manidar olduğunu söyleyen Delican, “Eğitimin ne kadar şart olduğu bir kez daha anlaşılmıştır” diye konuştu.

Muhalefet Etmekle Küfür Etmeyi Karıştırmayın

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Türkiye’nin ulaşım altyapısında yaptığı devrim niteliğinde gelişmelerin CHP’ye oy ve gönül veren seçmenler tarafından da kabul ve takdir edildiğini hatırlatan Delican, “Gürsel Tekin gibiler ne söylerse söylesin. Güneş balçıkla sıvanmaz. Muhalefete tabi ki saygılıyız. Ama birileri muhalefet etmekle küfür etmeyi karıştırırsa, ona haddini bildirmek, seviyesini hatırlatmak da boynumuzun borcudur. Türkiye’nin ana muhalefet partisinin 2-3 numaralı adamına İzmir gibi demokrasinin, hoşgörünün başkenti bir yerde seviyeyi bu kadar düşürmek yakışmamıştır” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’ta dayanışmayı birlikte büyütelim

Yüksel’e de yakışmadı

Gürsel Tekin’in üslupsuzluğuna kamuoyunun alışık olduğunu da hatırlatan Delican, “İnternete girdiğinizde Gürsel Bey’in vatandaşlarla nasıl konuştuğunu görüyorsunuz. Galiz küfürlü konuşmalarına kamouyu olarak alışığız. AK Parti İzmir teşkilatı olarak doğrusu İzmir’deki bu küfürlü konuşmasına da şaşırmış değiliz. Bizi şaşırtan Gürsel Tekin seviyeye bu denli düşürürken, İzmir’in yapısını, dokusunu çok iyi bildiğini zannettiğimiz CHP’nin çiçeği burnunda il başkanı Alaattin Yüksel’in tutumudur. Tekin, İzmir’in ve Türkiye’nin ulaşım altyapısında devrim niteliğinde dokunuşlar yapan Sayın Bakanımız hakkında ağza alınmayacak küfürler sıralarken, İzmir’in çiçeği burnunda il başkanı Yüksel’in bu küfürleri olağan karşılayıp, komik bir espri yapılmış gibi gülmesidir. Bu vesileyle Sayın Yüksel’i de uyarıyorum. İzmir’in siyasi havasını kirleten Gürsel Tekin gibileri bu kentte konuşturmaya devam ederlerse, İzmir halkı bunun hesabını kendilerinden ağır soracaktır” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Yetişkin: Sosyal Belediyeciliğin En İyi Örneğini Gösterdik

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.