AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Dolmuşa Bindi Muavin Oldu

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Dolmuşa Bindi Muavin Oldu
  • 29 Nisan 2024 13:41

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, minibüs şoförü Hatice Korkmaz’ı ziyaret etti. Babadan kalma mesleğini ‘yapamazsın’ diyenlere inat uzun yıllardır sürdüren Korkmaz’ı direksiyon başında, Vekil Çankırı’yı da muavin koltuğunda görenler hem şaşırdı hem de takdirle karşıladı. Şarkılar eşliğinde yapılan yolculuğun cep telefonu kamerasına yansıyan görüntüleri ise hem güldürdü hem de gururlandırdı.
Belediye otobüslerinde, taksilerde, metro ve tramvaylarda görmeye alıştığımız kadın sürücülere bir yenisi daha eklendi. İzmir’de babasından kalma Karşıyaka – Şemikler minibüs hattının hem durak başkanlığını hem de şoförlüğünü yapan 44 yaşındaki Hatice Korkmaz, deyim yerindeyse usta şoförlere taş çıkartıyor.
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da birçok yolcudan takdir toplayan ve örnek duruşuyla rol model olan Korkmaz’a, seyir halinde iken eşlik etti. AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Dolmuşa Bindi Muavin Oldu

Önce Şaşırdılar sonra takdir ettiler

Muavin koltuğuna oturan Çankırı’nın bir yandan para üstü alışverişi yaptığı diğer yandan ise Korkmaz’ı yolculara tanıttığı o anlar ise; cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde Çankırı’nın vekil olduğunu duyan yolcuların, ‘daha önce hiç vekil görmedim hem de dolmuşta, bence sık sık olmalı” ifadelerinin yolculuğa renk kattığı görüldü.

“kadın şoför kadın vekil” diye seslendi

İkili arasında yaşanan diyaloglarda ise en çok kadın dolmuş şoförü olmanın hem vatandaş gözünde hem de erkek şoförlerin bakış açısındaki yorumları değerlendirildi.
Görüntülerde ayrıca Çankırı’nın “kadın şoför, kadın vekil” söylemiyle güzergah üzerinde gördüğü vatandaşlara seslendiği görüldü. Bazı yolcular ise hatıra fotoğrafı çektirerek yolculuğunu tamamladı.AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Dolmuşa Bindi Muavin Oldu

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’ın en tatlı kursu: Mutluluk ve istihdam üretiyor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.