Gözleme ve Ayran festivali sizi bekliyor!

Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Doğançay Gözleme ve Ayran Festivali 28-29 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Festivalde ziyaretçiler, Doğançaylı annelerin el yapımı gözlemelerinden ve organik ayranlarından tadacak, kurulacak stantlarda doğal ürünler satılacak; ayrıca Kadın Kooperatifi üyesi kadınlar; el emeği, göz nuru ürünlerini sergileyecek.

İzmirliler, bu hafta sonu gözleme ve ayrana doyacak. Bayraklı Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenecek Doğançay Gözleme ve Ayran Festivali, 28-29 Mayıs’ta saat 10.00-18.00 arasında Doğançay otobüs son durağında gerçekleşecek. Festivalde Doğançaylı kadınların hazırlayacağı gözlemeler ve organik ayran afiyetle yenecek. Ayrıca burada kurulacak stantlarda kadınlar, son yasayla köy statüsünden mahalleye dönüştürülen Doğançay’da yetiştirilen organik ürünleri satışa sunacak, emekçi kadınlar ürettikleri ürünleri sergileyecek. Festival kapsamında çeşitli yarışmalar ve etkinler de düzenlenecek.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Deniz’in hatırası Kedi Evi’nde yaşayacak…

ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI!

Doğançay son durağında gerçekleşecek festivale katılmak isteyenler Bölge Metro ve Sevgi Yolu Atatürk Anıtı önünden saat 10.00-17.00 arası her saat başı kalkacak ücretsiz servislerden yararlanabilecek.

FESTİVALE DAVET ETTİ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Doğançay Gözleme ve Ayran Festivali’nin ikincisini düzenleyeceklerini belirterek, “Doğançaylı kadınlarımız o gün için en güzel gözlemelerini Bayraklı ve İzmirliler için yapacak. Doğançay’da yiyeceğimiz, içeceğimiz her şey organik olacak. Tüm hemşehrilerimi hafta sonu düzenleyeceğimiz festivalimize bekliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.