60 Yaş Kartı İçin Bekleme Yapmaya Son

60 Yaş Kartı İçin Bekleme Yapmaya Son
ESHOT Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 60 Yaş Kartı olarak anılan ve toplu ulaşım hizmetlerinden indirimli yararlanmayı sağlayan kartların yıllık kullanım bedeli olan 125 TL’nin 1 Şubat 2016 tarihine kadar yatırılması gerektiği belirtildi.

Bu yıl başlanan uygulama sayesinde, kart sahiplerinin bankaya para yatırdıktan sonra başka bir işlem yapmasına gerek kalmadı. Önceki yıllarda bankaya parayı yatırdıktan sonra dekontlarıyla birlikte, ESHOT veznelerinde ikinci bir işlem yaptıran 60 Yaş Kartı kullanıcıları, artık tek adımda işini görebilecek. Mevcut 60 Yaş Kartı olan vatandaşlar, kullanım bedellerini, İzmir’de bulunan tüm Vakıfbank şubelerinden nüfus cüzdanlarının aslı ve 60 Yaş Kartları ile müracaat ederek ödeyebilecek. Bankadaki işlemin tamamlanmasının ardından, kartlar uzaktan erişim ile otomatik olarak 1 yıllığına hizmete açılacak. 2016 yılı kullanım bedelini yatırmayanların kartları 1 Şubat 2016 tarihinde kullanıma kapatılacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli Belediyesi’nden Hayvan Dostu Proje: Yoğun Bakım Ünitesi

İlk defa 60 Yaş Kartı alacakların ise 1 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı aslı ile ESHOT’un Konak’taki Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.