44 Pırlanta mezun oldu

Buca’nın Pırlantaları yılsonu gösterileriyle büyüledi. Buca Belediyesi’nin okul öncesi 3-6 yaş arası çocuklara ücretsiz geçici bakım hizmeti verdiği Pırlanta Merkezlerinin minik üyeleri yeteneklerini sergiledikleri muhteşem yılsonu gösterisiyle bol bol alkış alırken, veliler ise duygu dolu anlar yaşadı. Sahneye çıkan 180 pırlantadan 44’ü ise 6 yaşını doldurdukları için hayatlarının ilk mezuniyet töreni heyecanını da yaşadı.

Buca Belediyesi’nin ilçeye yayılmış 6 Pırlanta Merkezi’nde geçici bakım hizmeti alan 3-6 yaş grubu minik öğrenciler muhteşem yılsonu gösterileri ile 2015-2016 eğitim yılını tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte yıl içinde merkezde ürettikleri el sanatı ürünlerini sergileyen minik pırlantalar, yetenekleri ile göz doldurdu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Yüz Yüze Eğitim Hazırlıkları

44 Pırlanta mezun oldu

El sanatları sergisinin ardından sahneye çıkan 180 minik pırlanta, halk oyunları, modern dans ve yöresel oyunlardan oluşan sahne performanslarını sergiledi. Okul öncesi eğitim aldıkları Pırlanta Merkezleri’nde öğrendiklerini büyük bir başarıyla ortaya koyan minik pırlantalar izleyenlere keyifli bir akşam yaşattı.

Minik öğrenciler yıl boyunca çalıştıkları dans gösterileri ve sergiledikleri hünerleriyle salonda bulunan herkesi kendilerine hayran bıraktı.

44 Pırlanta mezun oldu

İLK KEP İLK HEYECAN

Gösterilerin ardından minikler ilk kez kep giymenin heyecanını da yaşadı. 6 yaşını doldurup Pırlanta Merkezi’nden ayrılarak ilkokula başlamaya hazırlanan 44 minik pırlanta, katılım belgelerini alıp temsili olarak kep giydi. Hayatlarının ilk kepini giyen minikleri izleyen veliler ise duygu dolu anlar yaşadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.