Fuar’da Bornova Belediyesi’nin standına büyük ilgi

Bornova Belediyesi’nin 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda açtığı stant bu yıl da büyük ilgi gördü. Bornova Belediyesi’nin çalışma, hizmet ve projelerinin anlatıldığı stantta, Yeşilova Höyüğü ve Bornova Kadın Kooperatifi için de özel bölümler yer aldı. Hem yetişkinler hem de çocuklar için düzenlenen atölye çalışmaları 10 gün boyunca devam edecek.

 Bornova Belediyesi, bu yıl “İnovasyon” teması ve “Gelecek İzmir’de” sloganıyla düzenlenen 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın gözdesi oldu. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da stantta vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bornova’daki proje ve hizmetlerini anlatan Başkan Atila, standa gelen konuklarla bizzat ilgilendi. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da Bornova Belediyesi’nin standının ziyaretçileri arasında yer aldı. İlk günden itibaren yoğun bir ilgi gören 3 No’lu holdeki 150 metrekarelik stantta, 10 gün boyunca Bornova Belediyesi’nin çalışma, hizmet ve projeleri anlatılacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Gaziemir Belediyesi Travel Turkey’de yerini aldı

İzmir’in 8500 yıllık tarihi Bornova’da

Yeşilova Höyüğü için ayrılan özel bölümde İzmir’in tarihini 8 bin 500 yıl öncesine dayandıran kazıların yapıldığı alan ve bu alanın yanındaki Ziyaretçi Merkezi tanıtıldı. Arkeologların da bulunduğu stantta Merkez’e ve kazı alanına düzenlenen turlarla ilgili vatandaşlara bilgi verildi. Bornova Belediyesi öncülüğünde geçen yıl  kurulan Kadın Kooperatifi de el emeği ürünleri ile stanttaki yerini aldı. Atölye etkinlikleri de Bornova Belediyesi’nin standına ayrı bir renk kattı.

Stantta oluşturulan ve vatandaşların öneri ve fikirlerini paylaşabilecekleri ‘Bence Bornova’ köşesi de büyük ilgi gördü. Ziyaretçiler hem kendi düşüncelerini kağıtlara aktardılar hem de başkaları tarafından yazılanları okuma fırsatı buldular. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da ‘Bence Bornova’ köşesinde vatandaşların yazdıklarını okuduktan sonra ‘Bornova Bizim Evimiz’ yazarak diğerlerinin yanına ekledi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Altınpark’a tarihi dokunuş

Fuar’da Bornova Belediyesi’nin standına büyük ilgi

Atölye çalışmaları kapsamındaki  Neon Işık Yapım Şovu da ilgi gördü. Cam üfleme sanatçısı ‘Bornova Bizim Evimiz’ yazarak ışıklandırdı.

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Türkiye’nin en büyük organizasyonlarından biri olduğunu hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Bornova Belediyesi olarak bu yıl da en güzel şekilde fuarımızda yerimizi alıp vatandaşlarımızla buluştuk. Renkli etkinlikler ve sürprizlerle Bornovamızı tanıttığımız, hizmetlerimizi anlattığımız standımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

Bornova Belediyesi’nin standında hem yetişkinler, hem çocuklar için atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. 18.00 ile 22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek atölye çalışmalarının programı şöyle:

27 Ağustos Cumartesi: Çay Yapımı Atölyesi, Atık Kağıtlardan Oyuncak, Giysi, Kutu Yapımı Atölyesi

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca’da çöp konteynerlerine hijyen operasyonu

28 Ağustos Pazar: Armağan Kutusu Yapımı Atölyesi, Stitch Twice Deri Atölyesi

29 Ağustos Pazartesi: Sanat Eserlerini Tanıma Atölyesi, Aroma Terapi Atölyesi

30 Ağustos Salı: Slime Hamur Oyun Atölyesi, Geri Dönüştürülmüş Kolye Atölyesi

31 Ağustos Çarşamba: Kitabı Kapağı Tasarlama Atölyesi, Doğal Boyama (Kök Boya) Atölyesi

01 Eylül Perşembe: Kağıttan Kelebek Kanvası Yapımı Atölyesi, Modern Kaligrafi Atölyesi

02 Eylül Cuma: Uzaya Yolculuk Kitabı Eşliğinde Geri Dönüşüm Uzay Mekiği Yapımı Atölyesi

03 Eylül Cumartesi: Masal Atölyesi

04 Eylül Pazar: Doğal Malzemelerden Baskı Atölyesi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.