Bornova Belediyesi tarımsal kalkınma desteklerini ve ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor. Türk Kızılayı Bornova Şubesi, Bornova Belediyesi ve Göreli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında imzalanan protokol ile Göreli Köyü’nde üretilen tonlarca patates ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim alındı. Patateslerin bir kısmı da belediye işçilerine dağıtıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila  “Yerelde kalkınma hedefleri doğrultusunda İzmirli üreticilerden alınan ürünleri hem Dost Market vasıtasıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz hem de çalışma arkadaşlarımıza küçük de olsa bir katkı sağlıyoruz” dedi.

Bornova Belediyesi, bir yandan tarımsal kalkınmaya destek olurken diğer taraftan ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor. Zeytin fidanı, arı ve kovan dağıtımı gibi tarımsal destekler sürdürülürken İzmirli çiftiçilerin ürünleri de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Son olarak Bornova Belediyesi, Türk Kızılayı Bornova Şubesi ve Ödemiş Göreli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında Patates Alım Protokolü imzalandı. Göreli’de yetiştirilen tonlarca patates Bornova Belediyesi’nin örnek sosyal projelerinden olan Dost Market Şubeleri’nde ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP KONAK’TAN GENÇ ASLI’YA ANMA TÖRENİ

Üretime destek

Bornova Belediye Başkanı Yardımcısı Hüseyin Hamamcılar imza töreninde yaptığı açıklamada sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklediklerini ifade etti. Türk Kızılayı Bornova Şube Başkanı Fahrettin Dokak da patates üreticisinin zor durumda olduğunu vurgulayarak ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtmak üzere patates alımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Göreli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa Gerçek de patatesin değersizleştiği günlerde ürünlerine sahip çıkan Bornova Belediyesi ile Türk Kızılayı Bornova Şubesi’ne teşekkür etti. Mustafa Gerçek, patatesin tarlada kalma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ve bu prtokol sayesinde üreticinin rahat bir nefes aldığı söyledi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İÇİN DAYANIŞMA ZİYARETLERİ

Patatesler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Bornova Belediyesi, Türk Kızılayı Bornova Şubesi ve Göreli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında imzalanan protokol çevçevesinde satın alınan patatesler, örnek sosyal sorumluluk projelerinden olan Dost Market raflarında yerini aldı. İhtiyaç sahipleri, mutfağın vazgeçilmezlerinden olan patatesi ücretsiz olarak Dost Market’ten temin ediyor.

Bayram öncesi belediye işçilerine destek

Göreli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile yapılan protokolle Bornova Belediyesi tarafından alınan patateslerin bir kısmı da belediye işçilerine dağıtıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila “Yerelde kalkınma hedefleri doğrultusunda İzmirli üreticilerden alınan ürünleri hem Dost Market vasıtasıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz hem de çalışma arkadaşlarımıza küçük de olsa bir katkı sağlıyoruz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Partili Keseli; Başkan Tugay sorumluluktan kaçıyor!

Başkan Atila birlik ve beraberlik vurgusu yaparak geleceğimizi olan çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için çalıştıklarını ifade etti. Tüm belediye personelinin el ele görevlerini her zaman daha iyi yapabilmek olduğunu ifade ederek yeni paydaşlarla birlikte belediye imkanlarını daha verimli kullanmanın öncelikleri olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.